موضوعات داغ

نسخه پایه و ساده شده دنا پلاس وارد بازار شد + قیمت و جزییات

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

محصول نیمه جدید و ساده شده دنا پلاس با حذف برخی از امکانات و با قیمت پایین‌تر وارد بازار شد.

دنا پلاس نسخه پایه با کد 70322 و با حذف برخی از آپشن‌ها مانند رینگ آلومینیومی و ترمزعقب دیسکی عرضه می‌شود. این خودرو که در جدیدترین طرح فروش ایران خودرو در بورس کالا عرضه شده است در این معاملات با قیمت 380 میلیون تومان معامله شد و قیمت تمام شده دنا پلاس نسخه پایه در بورس کالا حدود 440 میلیون تومان خواهد بود.

خودرو دناپلاس در بازار آزاد در حال حاضر 620 تا 630 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

قیمت کارخانه‌ای دناپلاس با رینگ فولادی در آخرین لیست قیمت این شرکت 236 میلیون تومان ثبت شده است.

حدف آپشن‌های ساده مانند رینگ آلومینیومی و جایگزین شدن با قالپاق پلاستیکی و حذف ترمز دیسکی و جایگزین نمودن آن با تکنولوژی قدیمی ترمز دیسکی از پسرفت‌های این خودرو با هدف صرفه‌جویی در هزینه تمام شده و کاهش قیمت در دناپلاس پایه است.

ارائه نسخه ساده خودرو در محصولات مختلف از جمله سمند، پژو پارس و... توسط خودروساز اول کشور سابقه داشته است. حذف آپشن ایمنی مدرن و پیشرفته ترمز دیسکی و جایگزینی آن با ترمز قدیمی کاسه‌ای یکی از اتفاقات بسیار منفی در این خودرو است که به ایمنی این خودرو لطمه وارد می‌کند.

حذف رینگ آلومینیومی با تمام مزایای آن مانند کنترل پذیری بهتر خودرو، افزایش شتاب، کارآیی بهتر سیستم ترمز و کاهش مصرف سوخت، افزایش عمر لاستیک، سایش یکنواخت لاستیک، مقاومت به خوردگی و زنگ زدن، افزایش ایمنی خودرو در سرعت های بالا، بالانس مناسب تر، قابلیت جذب ارتعاش مناسب، مقاومت به ایجاد ترک و افزایش ترک و... یک اتفاق منفی دیگر در دناپلاس ساده است که خودروساز با ایجاد تغییرات به ظاهر کم اهمیت، به سادگی کیفیت محصول و امنیت مسافران را فدای قیمت تمام شده محصول نموده است.

نظرات کاربران

9 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/11/8
دنا امنیت داره ؟جالبه واقعا
1401/11/9
سلام
1401/11/9
پای بورس که وسط باشه خودرو ساز هم دزد میشه
1401/11/9
در حال حاضر خودرو صفر بیشتر ارزش مالی و سرمایه ایی داره. لذا اگر ترمزش رو هم کلا بردارن مشکلی نداره و ملت تو صف قرعه کشی و بورس می مانند.
1401/11/9
باعث خجالت است که دوباره برمیگردند به سیستم منسوخ شده پس این کلمه پلاس چه معنی دارد
1401/11/9
دنا پپپپپپپپلاسسسسس ساده عجیبه تا دیدید خودروها دربورس با قیمت پایین تری فروش رفتن سعی نه نقشه کشیدید هزینه بیارین پایین..؟
1401/11/10
سلام
همه خودروسازان دنیاسعیدربهترنمودن خو دروتولیدی خدمیکنن درایران برعکس آخه چیزی که براشون مهم نیست جون آدمیزاداست
1401/11/10
واقعا باید درب کارخانه هایی که با جان و مال مردم بازی می کنن را بست...خجالت داره برای خودرویی که یکی از وسایل ساده در دنیاست اینجوری سر مردم شیره میمالن....خاک بر سر مدیریت ناکارامد کشوری در خودروسازی...
1402/2/7
عالی