موضوعات داغ

کپی برقی موتورسیکلت کاوازاکی Z1000 با نام k10 توسط کرمان موتور معرفی شد + عکس

عکس مطلب اول

شرکت کرمان موتور به تازگی دو موتور سیکلت برقی را در محوطه ساختمان مرکزی خود به نمایش گذاشته و اطلاعات محدودی را هم از آنها منتشر کرده است. یکی از این موتورسیکلت ها در کلاس اسکوتر و دیگری در کلاس استریت اسپرت است.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به استریت برقی کرمان که ظاهر بسیار جذاب و مشخصات عجیبی دارد و با کد k10 معرفی شده است.

موتور سیکلت k10 کپی برقی موتورسیکلت کاوازاکی Z1000

قریب به یک سال است که طراحی بدنه کاوازاکی Z1000 بصورت کپی شده به بازار ما هم وارد شده است. برای خریداران این موتور کپی، مهم نیست که پیشرانه آن دقیقا چقدر حجم دارد، هرچند همه نسخه های کپی Z1000 در حال حاضر با حجم 250 سی سی عرضه می شوند. برای عاشقان این طراحی خشن و اسپرت، مهم نیست که عملکرد پیشرانه به چه میزان بهینه هست و چند اسب بخار تولید می کند. مهم این است که با Z1000 مو نمی زند (از دور) و صدای اگزوز آن هم از بنللی دو سیلندر بهتر است. اما واقعیت این است که این موتورسیکلت های کپی شده که حتی مشخص نیست از کدام برند شناخته شده یا ناشناخته چینی سربرآورده اند، تا چه زمانی زیر بار این فشارهای زیاد به سیلندر در راستای شنیدن غرش پیشرانه و خروجی اگزوز، دوام می آورند.

حال اما کرمان باتری، با استفاده از آن بدنه کپی شده‌ی جذاب، یک موتورسیکلت برقی تولید کرده با رخ کاوازاکی Z1000، و نام آن موتورسیکلت k10 انتخاب شده.

ظاهر این موتورسیکلت گویای جزییات بسیاری است. هرچند میدانیم پیشرانه ای که روی Z1000 اصلی است، قابل قیاس با پیشرانه های نسخه های کپی نیست، اما ناچاریم زبان به تمجید از این طراحی فوق العاده باز کنیم، حتی اگر بدانیم این موتور خشن، قرار است صدای ماکروفر بدهد.

قاب چراغ منحصر بفرد این موتورسیکلت به گونه ایست که گویی یک فرد عصبانی زیرچشمی به شما نگاه میکند

قاب چراغ منحصر بفرد این موتورسیکلت به گونه ایست که گویی یک فرد عصبانی زیرچشمی به شما نگاه میکند. پشت این چشمان خشمگین، یک باکحجیم که آماده حمله است و یک زین دو تکه. همه المان ها برای درخشان تر شدن این طراحی به هم پیوسته اند.

فلاپ های عضلانی و زیبای موتور هم سرجای خود هستند و جزییات دیگر طراحی چشم نواز این موتور مطابق انتظار، شبیه کاوازاکی است، اما جای برخی چیزها هم خالی است. در موتور اصلی Z1000دو لوله قطور اگزوز از زیر رادیاتور از دو سمت موتور به انتها رفته و تبدیل به دو خروجی دوبل اگزوز شده اند؛ اما این موتور پیش روی ما، یک موتور برقی است، اگزوز می خواهد چه کار؟ پس به سادگی از طراحی حذف شده است.

مشخصات فنی k10

پیشرانه برقی این موتورسیکلت، 5000 وات 72 ولت است. پیشرانه ای قدرتمند که مطابق انتظار ما، سرعت بالایی را می تواند رقم بزند، و 125 کیلومتر بر ساعت، سرعتی است که ادعا شده این موتور برقی به آن می رسد. تحمل وزن 200 کیلوگرم راکب نیز از مشخصه های این موتور است.

پیشرانه برقی این موتورسیکلت، 5000 وات 72 ولت است

باتری لیتیومی این موتورسیکلت برقی، 80 آمپرساعت است که می توان با یکبار شارژ و در حداکثر سرعت خود یعنی 125 کیلومتر بر ساعت، 100 الی 120 کیلومتر را طی کند. تصور کنید ابتدای جاده تهران – قم هستید، شارژ موتور کامل است و با سرعت 120 کیلومتر ظرف یک ساعت به شهر مقدس قم می رسید. البته این صرفا یک تصور ساده است، چون فارغ از بحث ممنوعیت تردد موتور سیکلت در آزادراه بین شهری، این اعداد و ارقام، در شرایط ایده آل و آزمایشگاهی بدست می آیند و باید ببینیم در عمل این موتور چه عملکردی دارد.

ترمز جلو و عقب این موتور دیسکی هستند، اما بهتر بود با این توان پیشرانه، سیستم ABS هم روی این موتورسیکلت نصب شود. رینگ جلو و عقب هردو 17 اینچی هستند و شارژر یو اس بی، سیستک کروز کنترل، جک بغل و بلوتوث نیز از دیگر آپشن های این موتور سیکلت هستند.

اما نکته ای جالب که در مورد این موتور باید به آن اشاره کرد و تاکنون اطلاعاتی درباره آن منتشر نشده، دسته سمت چپ فرمان این موتور است که روی آن میتوان اهرمی را روی حروف S، P، D و R حرکت داد. این حروف ما را یاد گیربکس های اتوماتیکی که روی خودرو نصب می شوند می اندازد. بهرحال باید صبر کنیم و منتظر انتشار اطلاعات دقیق تری از این دو موتورسیکلت برقی باشیم.

در ادامه تصاویری از این موتورسیکلت برقی را مشاهده می کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد