موضوعات داغ

نگاهی به سدان جذاب کیا K5، نسل جدید کیا اپتیما محبوب

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

نویسنده: مصطفی مشایخ

با بالا گرفتن تب و تاب واردات خودرو یکی از خودرو هایی تصاویری از آن در گمرکات کشور به چشم میخورد و نام آن هم در فهرست عرضه خودرو در بورس کالا از سبد محصولات کیا مطرح شد، خودروی کیا K5 بود. کیا K5 سواری سگمنت کلاس متوسط از سبد محصولات کیا که میتوان آن را نسخه ای جدید تر از اپتیما نیز دانست، اما با پیشرانه بسیار قوی تر و چالاک تر.

از نظر طراحی ظاهری و چراغ های جلو کیا K5 بسیار خشن تر از کیا اپتیما به نظر می شد که البته این چهره خشن تر نیز خبر از سر درون می دهد، چرا که در نسخه GT از یک موتور 2.5 لیتری توربو شارژ با توان قابل توجه 290 اسب بخار برخوردار است و در مابقی نسخه ها هم یک موتور1.6 لیتری در زیر کاپوت قرار گرفته که حداکثر توان 180 اسب بخار رو در اختیار رانندگان خود قرار می دهد.نکته قابل توجه این است که با خرید کیا K5 در نسخه GT-LINE میتوانید از قابلیت AWD نیز بهره مند شوید که توان و پایداری دینامیکی منحصر به فردی را در پیچیدن و عبور از موانع با سرعت بالا در اختیار راننده قرار میدهد و البته فناوری تقسیم و توزیع گشتاور میان دو محور را نیز نباید چندان بی اثر در این پایداری دینامیکی منحصر به فرد دانست. پیشرفت این خودرو ساز کره ای در گنجاندن فناوری های نوین در قوای محرکه کیا K5 نیز بسیار قابل توجه است.

بالاترین سطح ایمنی در کیا K5 مدل 2022

بالاترین سطح ایمنی در کیا K5 یا اپتیما مدل 2018

کیا K5 همانند برادر مسن تر خود کیا اپتیما توانسته است به جایگاه بالاترین سطح ایمنی به لطف قابلیت های هوشمندانه خود از طرف انجمن تجهیزات بزرگراهی و بیمه فدرال دست پیدا کند، این جایگاه، نشان از ایمنی بسیار بالای کیا K5 است که البته برادر مسن تر آن یعنی کیا اپتیما مدل سال 2018 نیز که تعداد محدودی در بازار ایران عرضه شدند ،از این جایگاه برخوردارند که خوش به حال صاحبانشان!

نمای عقب کیا K5

کیا K5 در عقب همانند هیوندای آزرا، دیگر هموطن کره ای خود از چراغ های عینکی برخوردار است که این چراغ ها جلوه ای با شکوه تر به کیا K5 بخشیده اند ،می توان اینطور تعبیر کرد که کیا در صدد طراحی محصولی با عملکرد و شتاب بالا بوده که البته بخش اندکی از ذهن برخی مهندسان نیز درگیر تلفیق کردن آن با یک خودروی لوکس بوده تا ترکیبی از تجمل را به همراه لذت بالای رانندگی به مشتریان خود هدیه کنند.

نمای داخلی کیا K5 مدل 2018

داخل کیا K5 همانند دیگر مدل های سبد محصولات کیا سعی شده از نمایشگر های با وضوح بالا استفاده شود که القای حس کیفیت به همراه فناوری رو برای مشتریان به ارمغان بیاورد که البته این کار گروه خودروسازی کیا بسیار قابل تحسین است چرا که با کابین هوشمند تری نسبت به کیا اپتیما مواجه هستیم.

تلفیق جلوه های نو و فناورانه با کیفیت و اعتبار برند کیا محصولی موفق را به بازار های جهانی عرضه کرده که میتواند گزینه بسیار خوبی به عنوان سواری میان قامت برای خانواده های 4 تا 5 نفره باشد.

نمای داخلی کیا K5 مدل 2023

تا به لحظه نگارش این مقاله نه زمانی برای عرضه این محصول از سبد محصولات کیا در بورس کالا معرفی شده و نه اطلاعی از قیمت پایه به منظور ارزش گذاری این سدان میان قامت در بازار ایران منتشر شده ،باید همچنان منتظر ماند و دید آیا همان کیا K5های دیده شده در گمرکات کشور به دست مصرف کنندگان واقعی می رسد و میتوان این مدل از گروه کیا رو در بازار کشور تجربه کرد یا خیر.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/11/22
یک ایراد مهم k5 در نسخه GT یا همان موتور 290 اسبیش اینه که نسخه AWD نداره. فقط اومده موتور 1.6 توربوشو 4چرخ محرک کرده. دلیل؟ چون بازار استینگر خراب میشه. استینگر همین موتور 290 اسبی را داره اما 4چرخ محرک هست.