موضوعات داغ

بایدها و نبایدهای رانندگی در هوای برفی

عکس مطلب اول

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن تشریح آخرین وضعیت ترافیکی در معابر شهر تهران پس از بارش سنگین برف در روز جاری، توصیه‌هایی را به رانندگان خودرو و موتورسیکلت‌سواران درباره بایدها و نبایدهای تردد در هوای برفی پایتخت ارائه داد.

به گزارش خودروبانک به نقل از ایلنا، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور با اشاره به بارش سنگین برف در پایتخت گفت: با توجه به شروع بارش‌ها از صبح دیروز و تداوم این وضعیت، شاهد لغزندگی و کاهش دید رانندگان و کاهش سرعت تردد در معابر شمالی شهر تهران به‌ویژه مناطق ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ هستیم.

وی افزود: در ابتدای صبح دیروز مه‌گرفتگی در برخی نقاط تهران مشاهده شد. همشهریان محترم تهرانی باید توجه داشته باشند که حتما موارد ایمنی را در این شرایط رعایت نمایند و بیش از پیش نسبت به افزایش دقت در حین رانندگی اهتمام ورزند.

موسوی‌پور ادامه داد: رانندگان باید از صحت و سلامت وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنند و تجهیزات ایمنی وسیله نقلیه‌شان را کنترل نمایند و در صورت مشاهده هرگونه نقص در خودرو، سریعا نسبت به رفع عیب اقدام کنند تا در هنگام بارندگی‌ها با مشکل مواجه نشوند. رانندگان محترم توجه داشته باشند چنانچه در طول روز با مه‌گرفتگی روبه‌رو شدند، حتما چراغ خودرو را روشن کنند تا دید بهتر داشته باشند و سایر وسایل نقلیه و عابرین پیاده نیز دید بهتری روی آن‌ها داشته باشند.

وی همچنین تأکید کرد: رانندگان محترم به‌صورت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند. لازم است این افراد در زمان بارش برف به‌طور ویژه سرعت مطمئنه را رعایت کنند، چراکه معابر لغزنده هستند و احتمال بروز تصادف به مراتب بالاتر از شرایط عادی است. رانندگان عزیز توجه کافی به جلو در زمان بارندگی را مد نظر داشته باشند و با احتیاط بیشتری برانند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در شرایط برفی عابرین پیاده نیز هنگام عبور از عرض خیابان به چراغ راهنمایی و عبور خودروها توجه کنند. همچنین موتورسواران حتما از کلاه ایمنی استفاده کنند و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را به‌طور کامل مد نظر قرار دهند تا شاهد وقوع سوانح رانندگی نباشیم.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد