موضوعات داغ

دانگ فنگ هائوجی فانتوم نایت بلک، شاسی بلند هیبریدی و خوش استایل با 241 اسب بخار قدرت

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

دانگ فنگ هائوجی یکی از رقبای چینی کیا سورنتو در بازار آسیا به شمار می‌رود. این خودرو در حال حاضر توسط زیرمجموعه فنگ‌شن برای بازار چین به تولید می‌رسد. این شرکت به تازگی نسخه خاصی از دانگ فنگ هائوجی را با نام شبح شب تاریک یا فانتوم نایت بلک معرفی کرده است. در این نسخه بسیاری از قطعات خودرو همچون رینگ‌ها، قسمت‌های کرومی و همچنین سر اگزوزها به رنگ مشکی درآمده‌اند. علاوه برآن برخی بروزرسانی‌ها درون خودرو نیز صورت گرفته است که خلق و خوی آن را خشن‌تر از نسخه عادی جلوه می‌دهد.

جلوپنجره کرومی نسخه عادی با نمونه مشکی رنگ در دانگ فنگ هائوجی فانتوم نایت بلک جایگزین شده است. 26 ستون مشکی رنگ جلوپنجره این خودرو را تشکیل می‌دهند که حالی تهاجمی و خشن دارد. در قسمت جانبی نیز تمامی زه‌های بدنه و همچنین ستون‌های خودرو به رنگ مشکی تغییر حالت داده‌اند. در قسمت عقب نیز چراغ‌ها گرافیک جدیدی دارند و درون آن‌ها طرح مشکی مشاهده می‌شود.

طراحان دانگ فنگ سعی کرده‌اند تا برای خلق تریم داخلی دانگ فنگ هائوجی فانتوم نایت بلک، از الگوی مواج استفاده کنند. همانند اکثر خودروهای امروزی دو صفحه نمایش در کابین این خودرو مشاهده می‌شود که یکی از آن‌ها برای نمایش اطلاعات سیستم سرگرمی و دیگری برای نمایش اطلاعات حیاتی خودرو کاربرد دارد. تمامی نسخه‌های دانگ فنگ هائوجی به سیستم عامل ویندلینک و همچنین سامانه تعامل هوشمند خودرو و راننده مجهز خواهند بود.

دانگ فنگ هائوجی فانتوم نایت بلک

دانگ فنگ هائوجی فانتوم نایت بلک به قوای فنی هیبریدی مجهز است که از ترکیب یک موتور بنزینی توربوشارژر و موتور برقی با آهنربای دائم تشکیل می‌شود. پیشرانه درون سوز از نوع 1.5 لیتری توربوشارژر است که صورت هماهنگ با موتور برقی کار می‌کند تا بازده حرارتی آن به 41.07 درصد برسد. حداکثر راندمان این پیشرانه 241 اسب بخار قدرت و 540 نیوتن متر گشتاور است. گیربکس E-CVT‌ نیز وظیفه انتقال قدرت را در شاسی بلند دانگ فنگ برعهده دارد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد