موضوعات داغ

جی ام سی یک پیکاپ جدید با موتور فورد را معرفی کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

جی ام سی یکی از خودروسازان چینی است که در زمینه تولید انواع اتومبیل‌های آفرودی فعالیت می‌کند. تنها تجربه ما از این برند چینی، به عرضه محدود شاسی بلند JMC S350 منتهی می‌شود. با این حال سبد محصولات این شرکت بسیار پربار است. این شرکت به تازگی از زیرشاخه Dadao رونمایی کرده است. پیکاپ‌های Dadao با استفاده از موتورهای سری اکوبوست فورد توسعه می‌یابند.

شرکت JMC یا جیانگلینگ موتورز یک خودروساز جوان است که فعالیت خود را در سال 1992 آغاز کرد. این شرکت با برندهای چانگان، فورد و ایسوزو همکاری نزدیک دارد. خودروهای برند جدید آن یعنی دادائو، در کلاس قیمتی بالاتر از خودروهای برند اصلی یعنی جی ام سی قرار می‌گیرند.

جی ام سی علاوه بر معرفی برند جدید دادائو، سگمنت جدیدی از خودروها را معرفی کرده است که آن‌ها را PUV‌ یا Possibility Unique Vehicle می‌نامد. به گفته جی ام سی این خودروها وسایل نقلیه چندمنظوره هستند که قابلیت ماجراجویی در تعطیلات آخر هفته را برای مالکان فراهم می‌کنند. در عین حال می‌توان از این خودروها برای استفاده‌های روزمره بهره گرفت. جی ام سی در واقع سگمنت جدیدی را اختراع نکرده است، بلکه خودروهای فعلی را با نام جدید به بازار عرضه می‌کند.

دادائو

پیکاپ‌های دادائو براساس پلتفرم جدیدی توسعه خواهند یافت که به طور مشترک توسط جی ام سی و فورد توسعه یافته است. این پلتفرم به شرکت سازنده اجازه می‌دهد تا پیکاپ‌هایی با طول 4800 تا 5700 میلی متر و فاصله بین دو محور 2700 تا 3500 میلی متر بسازد. همچنین جی ام سی می‌تواند براساس این پلتفرم، شاسی بلندهای دادائو را نیز روانه بازار کند. پلتفرم مشترک فورد و JMC از ساختارهای مبتنی بر انرژی‌های نوین نیز پشتیبانی می‌کند.

لوگو دادائو طراحی همچون یک تاج دارد و در طراحی خودروهای آن از اصول آشنای پیکاپ‌های فورد بهره گرفته شده است. پیشرانه اصلی محصولات خانواده دادائو، موتور 2.3 لیتری اکوبوست فورد است که 258 اسب بخار قدرت و 450 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. همچنین موتور 2.3 لیتری دیزلی فورد نیز برای محصولات دادائو در دسترس است که 177 اسب بخار قدرت و 450 نیوتن متر گشتاور ارائه می دهد. این موتورها به همراه گیربکس‌های دستی و اتوماتیک با سیستم چهار چرخ محرک ارائه می‌شوند.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/1/13
حداقل چینی وارد میکنید این وارد کنید اون شاسی قرمزش