موضوعات داغ

امکانات بیشتر برای سانگ یانگ موسو، شاسی بلند سابق و پیکاپ فعلی کره‌ای

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

سانگ یانگ موسو یکی از خودروهای آفرودی شناخته شده در ایران است که در قالب یک شاسی بلند اندازه متوسط وارد بازار کشورمان شد. نسل‌های بعدی این خودرو شانس عرضه در ایران را نداشتند تا اینکه سانگ یانگ تصمیم گرفت تا موسو را به یک پیکاپ تبدیل کند. اکنون جدیدترین نسخه این پیکاپ با نام سانگ یانگ موسو ساراسن پلاس وارد بازار شده است که گران‌ترین قیمت را نیز به کاربران ارائه می‌دهد. قیمت این پیکاپ حدود 50 هزار دلار است اما در ازای آن چه چیزی به خریداران ارائه می‌شود؟

سانگ یانگ موسو اکنون در قالب سه تیپ EX، Rebel و Saracen ارائه می‌شود که به ترتیب تیپ پایه، میان‌رده و بالارده این خودرو هستند. با این حال تیپ ساراسن پلاس از موسو فضای بار بزرگتری دارد. طول قسمت بار این خودرو 12 اینچ (304.8 میلی‌متر) نسبت به سه تیپ دیگر بلندتر است. علاوه بر آن تیپ ساراسن پلاس با پوشش‌های تمام مشکی به دست کاربران می‌رسد. رینگ‌های آلیاژی 18 اینچی به همراه تایرهای 255/60 از دیگر تجهیزات این تیپ هستند. سانگ یانگ موسو ساراسن پلاس همانند دیگر تیپ‌های این خودرو از سیستم تعلیق جناغی دوبل و فنرهای مارپیچ استفاده می‌کند.

سانگ یانگ موسو ساراسن پلاس

از نظر قدرت نیز تفاوتی میان تیپ ساراسن پلاس و دیگر نسخه‌های این خودرو وجود ندارد. تمامی نسخه‌های سانگ یانگ موسو از موتور توربودیزل چهار سیلندر 2.2 لیتری بهره می‌برند که حداکثر 202 اسب بخار قدرت و 441 نیوتن متر گشتاور ارائه می‌دهد. تیپ پایه موسو گیربکس دستی دارد در حالی که سه تیپ دیگر از گیربکس اتوماتیک آیسین بهره می‌برند. سه تیپ عادی این خودرو قادر هستند حداکثر 3.5 تن را یدک بکشند و 1 تن را حمل کنند، در حالی که تیپ ساراسن پلاس قادر است 1200 کیلوگرم حمل کند و 4.7 تن را نیز یدک بکشد. یستم اطلاعاتی-سرگرمی 9.2 اینچی با ناوبری ماهواره‌ای TomTom، کروز کنترل، کنترل تهویه مطبوع خودکار دو منطقه‌ای، صندلی‌های چرمی Nappa به همراه گرمکن و سردکن و رکاب جانبی بخشی از تجهیزات سانگ یانگ موسو هستند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد