موضوعات داغ

غول 1000 اسبی دانگ فنگ رقیبی برای هامر EV

عکس مطلب اول

به تازگی تولید شاسی بلند آفرود برقی منگشی M-Hero 917 در کارخانه جدید دانگ فنگ در هوبی چین آغاز شده است. این مدل چهارچرخ محرک توان ۸۰۰ کیلووات (۱08۸ اسب بخار) تولید می‌کند و به یک باتری ۱۴۰ کیلووات ساعتی مناسب برای برد ۵۰۵ کیلومتر مجهز است. M-Hero 917 در ماه آوریل در نمایشگاه خودروی شانگهای به صورت عمومی رونمایی می‌شود و در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد. این مدل براساس خودروی مفهومی M-Terrin ساخته شده است که در سال ۲۰۲۲ رونمایی شد.

ابعاد این مدل ۱.۹/۲/۵ متر و فاصله محوری آن ۲.۹ متر است. البته ۹۱۷ به دلیل چرخ‌های نسبتاً کوچکش خودرویی بزرگ به نظر می‌رسد. این شاسی بلند ظرفیت پنج سرنشین را دارد و زاویه حمله و فرار آن ۳۱ درجه است. M-Hero 917 با وزن خالص ۳۱۳۰ تا ۳۲۹۳ کیلوگرم یک خودروی سنگین است و وزن ناخالص آن می‌تواند به ۳۷۴۹ تا ۳۸۰۰ کیلوگرم برسد.

نمای جانبی دانگ فنگ منگشی M-Hero 917 برقی

نسخه برقی دارای چهار موتور برقی است که هر کدام از آن‌ها برای یک چرخ هستند. قدرت کلی این مدل ۱۰۸۸ اسب بخار و ۱۴۰۰ نیوتن متر است.

نسخه محدوده گسترده دارای یک موتور برقی با توان ۶۰۰ کیلووات (۸۱۶ اسب بخار) است. در زیر کاپوت آن همچنین یک موتور ۱.۵ لیتری چهارسیلندر بنزینی با توان ۱۴۵ کیلووات (۱۹۷ اسب بخار) قرار دارد. البته لازم به ذکر است که موتور درون‌سوز فقط به باتری ۶۶ کیلووات ساعتی خودرو نیرو می‌دهد و به چرخ‌ها متصل نیست. این نسخه محدوده پیمایش کلی ۸۰۰ کیلومتر را ارائه می‌دهد.

اگر درباره پیشینه M-Hero 917 کنجکاو هستید، این خودرو در خط تولید خودروهای نظامی دانگ فنگ موسوم به منگشی یا واریور ساخته می‌شود. در سال ۲۰۲۱، دانگ فنگ از نسخه غیرنظامی این سری با نام واریور M50 رونمایی کرد. این پیکاپ بزرگ با موتور دیزلی مورد توجه مشتریان چینی قرار گرفت. در نتیجه دانگ فنگ خط تولید خود را گسترش داد تا شامل طیف وسیعی از خودروهای بنزینی شود که یکی از آن‌ها یعنی M20 به تازگی در چین دیده شده است.

نمای عقب شاسی بلند آفرود برقی منگشی M-Hero 917

دانگ فنگ علاوه بر توسعه خط تولید خودروهای مجهز به موتور درون‌سوز، یک برند جداگانه مخصوص خودروهای برقی سبک نیز تاسیس کرده است. این برند جدید که در سطح بین المللی M-Hero نامیده می‌شود، در سال ۲۰۲۲ تاسیس شد. این شرکت پیش از این دو خودروی مفهومی M-Terrain شاسی بلند و M-Terrain پیکاپ را معرفی کرده بود که براساس پلتفرم MORA ساخته شده‌اند و می‌توانند به چهار موتور برقی مجهز شوند.

M-Hero 917 قرار است با قیمت پایه ۷۰۰ هزار یوان (معادل ۱۰۲ هزار دلار) در نیمه دوم ۲۰۲۳ در بازار چین عرضه شود. دانگ فنگ قصد دارد سالانه ۱۵۰۰ نسخه از این مدل را به فروش برساند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد