موضوعات داغ

احتمال کاهش قیمت خودروهای مونتاژی + جزئیات

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

سخنگوی شورای رقابت طی گفت‌وگوی خبری به این موضوع اشاره کرد که برای اولین بار، قیمت‌گذاری بر روی خودروهای مونتاژی در این شورا صورت می‌گیرد و به نظر می‌رسد که این خودروها قیمت آن‌ها افزایش نخواهد داشت و حتی در برخی موارد، با توجه به شاخص رقابت‌پذیری، قیمت آن‌ها کاهش خواهد داشت.

شجاعی، عضو شورای رقابت، افزود که با توجه به مصوبات این شورا، بازار خودرو به عنوان بازاری انحصاری تشخیص داده شده و قیمت‌گذاری برای همه خودروهای مونتاژی و غیرمونتاژی بر اساس شاخص رقابت‌پذیری صورت می‌گیرد. به علاوه، با توجه به مقایسه قیمت خودروهای داخلی با سه خودروی مشابه خارجی، به نظر می‌رسد که در برخی از این خودروها کاهش قیمت نیز داشته باشیم.

به گفته شجاعی، کارشناسان شورای رقابت در ۳ ماه گذشته کار‌های کارشناسی در مورد قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی (CKD) را انجام داده‌اند و شورای رقابت همکاری با سازمان حمایت، انجمن خودروسازان، دانشکده خودروسازی و انجمن‌های تخصصی دیگر را برای اصلاح قیمت خودروها در این مدت انجام داده است.

سخنگوی شورای رقابت با اشاره به جلسه ای که عصر امروز برگزار می‌شود، به این نکته پرداخت که اعلام قیمت خودروها بر عهده شورای رقابت نیست و پس از مصوب شدن قیمت خودروهای مونتاژی، وزارت صمت مسئول اعلام قیمت نهایی این خودروها خواهد بود.

نظرات کاربران

3 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/1/22
با توجه به شرایط بد اقتصادی مردم کشور هرگونه افزایش قیمت در خودرو ها منتاژی وداخلی عاقلانه نیست .
1402/1/22
مشل نحوه عرضه است ! قیمت کارخانه همه محصولات پایینه. اما من که 42 دوره اسم نوشتم آخر هم اسمم در نیومد!
1402/1/22
با سلام وقتیکه تیراژ تولید و یا مونتاژ و نتیجتا عرضه به بازار کم و به صورت قطره چکانی باشه با زهم بازار سیاه به وجود خواهد امد و خودرو با قیمت مناسب به دست مصرف کننده نهایی نخواهد رسید....