موضوعات داغ

جزئیات اعلام زمان تحویل خودروهای داخلی، آزادسازی مبلغ ۱۰۰ میلیون تومانی از فردا

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

سخنگوی وزارت صمت در حین اعلام جزئیات مربوط به تحویل خودروهای متقاضیان سامانه یکپارچه خودرو، اعلام کرد که مبلغ ۱۰۰میلیون تومانی، که متقاضیان برای ثبت‌نام در حساب خود (به نام سازمان حمایت) مسدود کرده‌اند، از فردا با حفظ نوبت تحویل خودرو آزاد می‌شود.

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت، اظهار کرد که نوبت‌دهی متقاضیان خرید خودرو از شرکت‌های سایپا، مدیران‌خودرو، فردا و ایلیا انجام شده است و تمامی این متقاضیان حداکثر ظرف 3 ماه خودروی خود را دریافت خواهند کرد.

او همچنین اضافه کرد که متقاضیان خودروهای شرکت‌های کرمان‌موتور و مکث‌موتور نیز حداکثر در مدت 6 ماه می‌توانند خودروی خود را تحویل بگیرند. با توجه به این اطلاعات، متقاضیان خرید خودرو می‌توانند بعد از ظهر امروز با مراجعه به سایت سامانه فروش یکپارچه، از جزئیات زمان تحویل خودروهای خود مطلع شوند؛ البته در حال حاضر ورود به سایت سامانه یکپارچه فروش خودرو ممکن نیست و متقاضیان بعد از ظهر می‌توانند با وارد کردن رمز عبور خود، از زمان تحویل خودروهای ثبت‌نامی خود مطلع شوند.

سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد که نوبت‌دهی متقاضیان خودرو از شرکت‌های ایران‌خودرو، بهمن‌خودرو و آرین‌خودرو انجام شده است. در مورد این سه شرکت، باید برنامه تولید با لیست متقاضیان تطبیق داده شود و این کار در حال انجام است. مشتریان این شرکت‌ها می‌توانند با مراجعه به حساب کاربری خود و انتخاب گزینه "جزئیات سفارش"، از زمان تحویل خودروی خود مطلع شوند.

همچنین قالیباف اعلام کرد که نوبت دوم ثبت‌نام خودرو در قالب طرح یکپارچه تخصیص خودرو در نیمه اردیبهشت انجام خواهد شد و کسانی که در نوبت اول این طرح ثبت‌نام کرده‌اند، تنها در صورتی می‌توانند در مرحله دوم خودرو ثبت‌نام کنند که ابتدا از طرح اول انصراف دهند.

از فردا، مبلغ 100 میلیون تومان که متقاضیان جهت ثبت‌نام در حساب خود (به نام سازمان حمایت) مسدود کرده‌اند با حفظ نوبت تحویل خودرو آزاد می‌شود و انتظار می‌رود بانک‌ها همکاری لازم را در این رابطه داشته باشند.

مشاور وزیر صنعت نیز افزود که حذف قرعه‌کشی از طریق رشد 39درصدی تولید خودرو در مدت یک سال موفقیت بزرگی برای دولت است و امیدوار است با استمرار رشد تولید و واردات خودرو، تقاضای سرمایه‌گذاری برای خودرو کاملاً حذف شود.

نظرات کاربران

16 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/1/26
ببخشید یعنی ما ۱۰۰ تومن میتونیم فردا برداشت کنیم با اینکه ایرانخودرو ثبت نام کردیم
1402/1/26
سلام...من شاهین انتخاب کرده بودم الان میتونم عوض کنم؟
میخوام از شرکت ایرانخودرو انتخاب کنم؟
1402/1/26
سلام.وقت بخیر.زمان سه ماه یا شش ماه جهت تحویل خوردو از چه وقت محاسبه می گردد؟
1402/1/26
اقاپولمونو 40روزنگه داشتن الان هم زده پلاک فعال داشتی، به کی بایدشکایت کنیم من 2ساله پلاک بنامم نیست
1402/1/26
سلام وقتتون بخیر
من الان رفتم تو پنل کاربری گزینه جزییات سفارش چیزی نزده بود یعنی اعلام نکردن ؟ممنونذمیشم جواب منو بدین
1402/1/26
سلام وقتتون بخیر
من تو شرکت ایران خودرو ثبت نام کردم الان که مبرم گزینه جزییات سفارش هیچی نزده که کی خودرو تحویل داده میشود
1402/1/26
سلام. برای من نوشته عدم تطابق کدملی و شماره موبایل. الان باید چکار کنم یعنی از طرح حذف شدم. تو رو خدا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه
1402/1/26
سلام.. افاردی ک اطلاعات و ب اشتباه وارد کردند چی،؟ امکان ویرایش اطلاعات وجود نداره،؟
1402/1/26
سلام من الان وارد سایت یکپارچه شدم وبا گد کاربری خود وارد و جزغیات زدم نوبت برای من ایرانخودرو اعلام نکرده
1402/1/26
ما که ایران خودرو انتخاب کردیم الان چی شد ؟ کی اعلام میشه ؟
1402/1/27
متشکرم
1402/1/27
سلام‌ویرایش‌خودرو‌امکان‌دارد‌یا‌نه
1402/1/27
باسلام من در طرح یکپارچه کوییک اس ثبت نام کردم ولی حالا مایلم شاهین بخرم آیا امکان تغییر نوع خودرو وجود داره لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون
1402/1/27
در سامانه یکپارچه، گروه بهمن هنوز نوبت یا موعد تحویلی اعلام نشده است.
1402/1/27
انشالاهرچه خداخواست ماهم رضایت
1402/2/4
سلام سایت به من گفت بهار ۱۴۰۲ تحویل میدن ولی پیامک نیومده