موضوعات داغ

نکات مهم برای خرید بلیط لحظه آخری

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

هنگام برنامه ریزی برای سفر، موارد گوناگونی را در نظر می‌گیریم. برای بسیاری از افراد، توجه به هزینه‌های سفر، یکی از موارد مهم محسوب می‌شود. می‌دانیم که سفر با هواپیما، آسایش و راحتی به دنبال دارد، در زمان صرفه‌جویی می‌کند و باعث می‌شود خستگی کمتری در مسیر احساس کنید. اما بلیط هواپیما معمولا قیمت بالاتری نسبت به قطار و اتوبوس دارد. پس چاره چیست؟ یکی از راه‌های صرفه جویی در هزینه سفر، رزرو بلیط لحظه آخری است. آیا بلیط لحظه آخری، همان بلیط ارزان است؟ در ادامه با بلیط لحظه آخری و عواملی که هنگام خرید این نوع بلیط باید به آنها توجه کنید، بیشتر آشنا خواهید شد.

بلیط لحظه آخری چیست؟

همان‌طور که از نام آن مشخص است، بلیط لحظه آخری، به بلیطی گفته می‌شود که در روز پرواز، یا چند ساعت مانده به پرواز آن را رزرو می‌کنید. در این گونه مواقع، اگر پرواز مورد نظر شما، مسافر کمی داشته باشد و تعداد صندلی‌های خالی آن زیاد باشد، بلیط آن با قیمت کمتری به فروش می‌رسد. البته، باید توجه داشته باشید که برنامه ریزی سفر با رزرو بلیط لحظه آخری، کار ساده‌ای نیست. این بلیط‌ها معمولا خیلی زود به فروش می‌رسند؛ بنابراین، اگر در هتل اقامت دارید، به این نکته توجه کنید که ممکن است از پرواز جا بمانید و مجبور شوید دوباره هزینه اضافی بابت اقامت در هتل پرداخت کنید. یا اگر اتاق هتل را تحویل داده‌اید و از فرودگاه برای رزرو بلیط اقدام می‌کنید، ممکن است در سالن فرودگاه زیاد منتظر بمانید. همچنین، هنگام خرید بلیط لحظه آخری، باید آماده سفر باشید و از قبل برنامه‌ریزی‌های خود را انجام داده باشید؛ زیرا ممکن است تنها چند ساعت فرصت برای شما باقی مانده باشد.

بلیط چارتری همان بلیط لحظه آخری است؟

زمانی که تصمیم دارید بلیط ارزان قیمت رزرو کنید، یکی از گزینه‌های پیش روی شما، رزرو بلیط چارتری است. اما بلیط چارتری چیست؟ آیا همان بلیط لحظه آخری است؟ زمانی که یک شرکت گردشگری، صندلی‌های یک هواپیما را در یک مسیر مشخص برای مدت زمان مشخصی خریداری می‌کند، اصطلاحا پرواز را چارتر کرده است.

اکنون چارتر کننده می‌تواند در بازه قیمتی مشخص شده از سوی هواپیمایی کشوری، بلیط را قیمت گذاری کند. به این ترتیب، اگر در ساعات باقی مانده به پرواز، صندلی‌ها همچنان خالی ماندند، معمولا پرواز را با قیمت پایین‌تر به فروش می‌رسانند. البته عکس این موضوع نیز امکان پذیر است. یعنی در صورتی که پرواز خیلی زود پر شود، چارتر کننده می‌تواند پرواز را با قیمت بالاتری به فروش برساند. بنابراین، اگرچه بلیط لحظه آخری می‌تواند چارتری یا سیستمی باشد، سیستم قیمت گذاری بلیط لحظه آخری و بلیط چارتری یکسان است.

برای خرید بلیط لحظه آخری به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید بلیط لحظه آخری به چه نکاتی توجه کنیم؟

اولین نکته‌ای که هنگام خرید بلیط لحظه آخری باید به آن توجه کنید، بررسی برنامه زمانی پروازها است. برای مثال هنگامی که برای رزرو بلیط به وبسایت فلای تودی مراجعه می‌کنید، بعد از مشخص کردن تاریخ پرواز، می‌توانید در تقویم قیمتی، پایین‌ترین نرخ پرواز را در روزهای هفته مشاهده کنید.

یکی دیگر از نکات، توجه به کلاس های پروازی است. در پروازهای سیستمی، با پر شدن یک کلاس پرواز، کلاس پرواز بعدی با قیمت بالاتر نمایش داده می‌شود. بنابراین اگر در مسیر پروازی مورد نظر شما، تنها پرواز سیستمی وجود دارد، احتمال اینکه با نزدیک شدن به زمان پرواز، بلیط ارزان پیدا کنید، وجود ندارد. همچنین، توجه داشته باشید که اگر قصد رزرو پرواز به‌صرفه دارید، باید کلاس پروازی اکونومی را انتخاب کنید. علاوه بر این، توجه داشته باشید که از ایرلاین مناسبی بلیط تهیه کنید.

انتخاب ایرلاین مناسب، یکی دیگر از نکات مهم برای خرید بلیط لحظه آخری است. به علاوه، در انتخاب مسیر پروازی دقت لازم را داشته باشید چون به دلیل نزدیک بودن ساعت پرواز، معمولا امکان جابجایی و کنسلی در این نوع پروازها وجود ندارد. به میزان بار مجاز پرواز نیز توجه کنید تا مجبور به پرداخت هزینه اضافه بار نشوید. علاوه بر این‌ها، اگر قصد رزرو پرواز ارزان و لحظه آخری دارید، بهتر است بلیط رفت و برگشت خود را یکجا خریداری نکنید. ممکن است برای برگشت بتوانید بلیط با قیمت مناسب‌تری تهیه کنید.

خرید بلیط لحظه آخری در فلای تودی

خرید بلیط لحظه آخری در فلای تودی

برای رزرو بلیط لحظه آخری می‌توانید به فلای تودی مراجعه کنید. هنگام خرید بلیط هواپیما، سرعت، دقت و امنیت موتورهای جستجوی فلای تودی، آن را از رقبای خود متمایز می‌کند. از طرف دیگر پشتیبانی 24 ساعته تیم مجرب و حرفه‌ای فلای تودی، هنگام و پس از رزرو بلیط هواپیما رضایت بسیاری از مشتریان را جلب کرده است. همچنین، فلای تودی، با دسترسی به همه ایرلاین‌های فعال در کشور، در مدت چند ثانیه، تمام ایرلاین‌ها را در مسیر پروازی مورد نظر شما بررسی می‌کند. سپس، پروازها را از ارزانترین قیمت به شما نمایش خواهد داد. برای رزرو یک پرواز کافی است بعد از انتخاب ایرلاین، مشخصات خود را وارد کنید. بعد از پرداخت هزینه، بلیط از طریق ایمیل یا پیامک برای شما ارسال خواهد شد. بنابراین فرصت را از دست ندهید و برای رزرو بلیط لحظه آخری به فلای تودی مراجعه کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد