موضوعات داغ

بازنگری قیمت مصوب خودروهای مونتاژی توسط شورای رقابت، تاکید مجدد بر کاهش قیمت مونتاژی ها

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

مدیرکل روابط عمومی شورای رقابت درباره تصویب قیمت خودروهای سواری خودروسازان بخش خصوصی، اظهار کرد که این خودروسازان باید تا زمان بعدی تشکیل جلسه شورای رقابت، قیمت تولیداتشان را رقابتی کنند.

در گفت‌وگو با یک خبرنگار اقتصادی، «سپهر دادجوی توکلی» افزود که در اجرای ماده ۳/۱ دستورالعمل بازار خودروی شورای رقابت و مصوبه شماره ۵۴۳ مورخ ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ این شورا، قیمت محاسباتی محصولات مونتاژی سواری خودروسازان بخش خصوصی که به سازمان حمایت ارائه شده بود، در جلسه کارگروه خودروی شورای رقابت مورد بررسی قرار گرفت.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که پس از بررسی قیمت‌های ارائه شده به سازمان حمایت، در جلسه رای‌گیری شورای رقابت مورد تصویب قرار گرفتند.

مدیرکل روابط عمومی شورای رقابت با تاکید بر شاخص رقابت پذیری، اظهار کرد که هیچ یک از خودروهای مورد نظر رقابت پذیر نیستند و در واقع در گروه G و F قرار دارند. وی افزود که مونتاژکاران بخش خصوصی موظف شده‌اند در دوره بعدی بازبینی قیمت‌ها انجام داده و به کاهش قیمت تمام شده این خودروهای سواری اقدام کنند.

دادجوی توکلی همچنین بیان داشت که در صورت عدم ارتقای این خودروها از گروه‌های G و F به هر یک از گروه‌های A، B، C و D، این خودروها به عنوان خودروهای غیررقابتی به مردم معرفی خواهند شد.

نظرات کاربران

5 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/2/23
در حال حاضر قیمت های خودروهای فردا موتورز و سایر مونتاژی های چینی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به چه صورت خواهد بود
برای مثال قیمت تی 5 توسط شورای رقابت تقریبا 890 تومان است ولی توسط کارخانه 1 میلیاردو سیصد عنوان شده
با کدام قیمت به خریدار در سامانه یکپارچه خودرو تخصیص میشود ؟!
با تشکر
1402/2/24
سلام به نظر همان قیمت کارخانه ملاک هست هرچند شورای رقابت می گوید که قیمتهای مونتاژی ها مورد تایید نیست همه موندند چکار کنند
1402/2/24
من به خاطر قیمت بالای کارخانه انصراف از طرح رو زدم و اگه قیمتی که شورای رقابت تعیین کرده بود اجرایی بشه تکلیف امسال من چی میشه که به خاطر اعلام قیمت کارخانه انصراف دادیم
ممنون میشم به گوش مسولین برسونین صدای مردم رو
1402/2/25
باسلام خدمت مدیران شورای رقابت وخصوصا" مدیر کل محترماین سازمان واقعا" این باصطلح خودرو سازان که همگی مونتاژ کارند بایستی اینقدر زور به مصرف کننده وارد کنندمگر امثال رو حضرت آقا نفرمودن مهار تورم پس کی باید این شعاررو عملی کنه ما کارمندان یا گارگر ها!!!؟؟؟؟
1402/2/25
سلام لطفا بفرمایید که الان jac s3 با کدام قیمت قراره دراین سامانه پیش فروش بشه؟لطفا سریعتر جواب بدین که باعث ضرربیشتر مردم نشین.دلار اومده پایین بعد چرا قیمت ها به خواست سرمایه دارها باید بره بالا؟