موضوعات داغ

اختصاص بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه موتورسیکلت‌های برقی

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

به گزارش خودروبانک به نقل از ایسنا،جعفر تشکری هاشمی، در مورد وضعیت ساماندهی موتورسیکلت‌های پایتخت گفت: معمولاً موتورسیکلت‌های تردد کننده در شهر تهران هنجار و قوانین را رعایت نکرده و به شکل نامناسبی از موتورسیکلت استفاده می‌شود، بگونه‌ای که بی انضباطی و هنجارشکنی در این بخش نگران کننده است.

او با بیان اینکه اصل داشتن موتورسیکلت برای تردد و کسب و کار پذیرفته شده است اما باید از این وسیله درست استفاده کرد، اظهار کرد: نقش موتورسیکلت‌ها در آلودگی صوتی و هوای تهران بالا است و باید پلیس با همکاری دستگاه های مختلف در راستای انضباط بخشی آنها اقداماتی را انجام دهد.

تشکری هاشمی افزود در سال‌جاری کار ویژه ای برای توسعه استفاده از موتورسیکلت های برقی در تهران در بودجه ۱۴۰۲ انجام دادیم، توضیح داد: در بودجه سال‌جاری مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان برای مسئله موتورسیکلت در نظر گرفته شد که امیدواریم با همت شهرداری تهران شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

وی ادامه داد: این ۷۰۰ میلیارد تومان در مسئله ارائه تسهیلات به موتورسیکلت‌داران هزینه خواهد شد تا پشتیانی مالی برای خرید موتورسیکلت برقی را داشته باشند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که سرانجام ایجاد خط ویژه تردد موتورسیکلت‌ها در تهران چه شد؟گفت: کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران، پیشنهادی مبنی بر ایجاد خط ویژه موتورسیکلت‌ها نداشته چراکه معتقدیم ایجاد خط ویژه برای موتورسوارها نه تنها مشکل را حل نمی کند؛ بلکه بر شدت مشکلات نیز اضافه خواهد کرد البته ایجاد این خط پیشنهاد یکی از اعضای شورای شهر بوده است و باید کار کارشناسی در این خصوص انجام شود.

به نظر میرسد که خبرهای خوبی برای علاقه مندان به موتورهای برقی در راه است و امیدواریم که این بودجه به بهترین شکل ممکن در این مسیر خرج شود.

این نکته را هم باید گفت که موتورهای برقی خطر کمتر و مصرف بهتری در قبال موتورهای دیگر دارند.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/2/30
باسلام بنده ازسال ۱۳۹۷ تاکنون دارای موتورسیکلت برقی میباشم لیکن دولت هیچگونه حمایتی ازبابت تامین باطری وقیمت سرسام آورآن انجام نداده لطفآدرموردتامین باطری باقیمت منصفانه اقدامی انجام پذیرد