موضوعات داغ

زمان قرعه کشی دور دوم سامانه یکپارچه اعلام شد + تاریخ نوبت دهی خودروهای داخلی و مونتاژی

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

پس از انجام قرعه‌کشی برای تعیین نوبت متقاضیان مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها و بررسی لیست افراد، بر اساس برنامه تولید شرکت‌های خودروساز، نوبت افراد و زمان تحویل خودروهای ساخت داخل و مونتاژ شده تا فردا (چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه) نهایی و در حساب کاربری متقاضیان ثبت خواهد شد.

دو هفته پیش (۱۰ خرداد ماه)، مهلت هشت روزه ثبت درخواست خودرو برای متقاضیانی که در مرحله دوم سامانه یکپارچه از ۲۰ تا ۲۹ اردیبهشت ماه برای ایجاد حساب وکالتی، واریز ۱۰۰ میلیون تومان و مسدود کردن آن در همین حساب وکالتی اقدام نموده بودند، به اتمام رسید و افراد ثبت‌نام کننده در لیست نوبت‌دهی قرار گرفتند تا قرعه‌کشی نوبت‌دهی یک هفته پس از آن (چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه) برگزار شود.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، چهارشنبه گذشته، قرعه‌کشی نوبت‌دهی برگزار شد و از روز پنجشنبه تا روز جمعه (۱۸ و ۱۹ خرداد ماه)، بررسی‌های بعدی صورت گرفت و سپس لیست نوبت‌دهی به خودروسازان ارائه شد تا بر اساس برنامه تولید، فردا (۲۴ خرداد ماه) نتایج و لیست زمان‌بندی تخصیص نهایی که همان لیست اولویت مشتریان و نوبت تحویل خودروهاست، مشخص و منتشر گردد.

همچنین متقاضیان پس از آگاهی از زمان تحویل خودرو می‌توانند ۱۰۰ میلیون تومان مسدودی را برداشت نمایند.

نکته قابل توجه این است که تمام این فرآیند تاکنون انجام شده و لیست نوبت‌دهی فردا مشخص می‌شود در حالی که قیمت برخی خودروها (به ویژه خودروهای مونتاژی) هنوز مشخص نیست. قیمت خودروهای مونتاژی همچنان موضوعی پرسردرگم است که هنوز نامعلوم است، کجا حل خواهد شد؟ از یک سو شورای رقابت بر مصوبه خود تاکید دارد و از سوی دیگر شرکت‌های خودروساز از موضع قیمتی که خودشان تعیین کرده‌اند، پایین نیامده‌اند.

حالا که از امروز (سه‌شنبه) رییس جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص شده است، می‌توان امیدوار بود که موضوع عدم شفافیت قیمت خودروهای بدون قیمت (به‌ویژه مونتاژی‌ها) به زودی روشن‌تر خواهد شد؟

این موضوع در شرایطی که وزارت صنعت، معدن و تجارت، تا پیش از تغییر ریاست، معتقد بود که بر اساس قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده و مصوبه شورای رقابت، بایستی قیمت محصول پیش از اجرای طرح‌های فروش خودروساز اعلام شود و قانوناً نباید خودرویی را فروخت که قیمت نهایی آن هنوز اعلام نشده است.

نظرات کاربران

8 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/3/23
سلام‌خدمت‌عزیزان‌محترم
1402/3/24
فعلا تا این لحظه یعنی ساعت هفت وونیم، چیزی رو سایتشون نیومده...
من خودم به شخصه اگه نوبتم بیفته سال بعد، انصراف میدم و هرجور شده پول جور میکنم و میرم از بازار ماشین میگیرم... چون سال بعد اصلا نمیصرفه
1402/3/24
والا فعلا که هیچ چیزی مشخص نشد و در سامانه چیزی ثبت نشده ، امروز ۲۴ خرداد
1402/3/24
امروز 24 خرداد خبری از نوبتدهی نیست،
1402/3/25
ماشینای مدیران و فرداموتور هیچ کدوم درنیومده. متاسفم واقعا
1402/3/25
زمستان 1403 همه ماشین دار میشیم اگه زنده باشیم
1402/3/25
من شاهین باگیربکس اتوماتیک برندە شدم.موعدتحویلش زمستان1403هستش😂یعنی الان دوسال باید صبرکنم
1402/3/25
هنوز که اعلام نکردن