موضوعات داغ

شاسی‌بلند استون ۰۱ بایک، کپی بدون‌پروای چینی‌ها از دیفندر با چاشنی رنجرورر

عکس مطلب اول

تاکنون گمان می‌رفت که یانگ وانگ BYD «نسخه چینی دیفندر لندروور» است، اما ظاهرا خودروی جدیدی پیدا شده که شایستگی بیشتری برای این لقب دارد. شاسی‌بلند الکتریکی Stone 01 شرکت بایک، یک کپی آشکار از آفرود بریتانیایی به حساب می‌آید که برخی مشخصات رنجروور نیز با طراحی آمیخته شده است.

محصول جدید BAIC یک خودروی شاسی‌بلند بزرگ با ۵۰۵۰ میلی‌متر طول، ۱۸۶۹ میلی‌متر عرض و ۱۹۸۰ میلی‌متر ارتفاع بوده و فاصله بین دو محور آن به ۳۰۱۰ میلی‌متر می‌رسد. نسخه دیگری از استون ۰۱ وجود دارد که طول آن ۵۲۹۵ میلی‌متر است. با توجه به این ارقام می‌توان گفت استون ۰۱ مابین مدل‌های ۱۱۰ و ۱۳۰ دیفندر قرار می‌گیرد.

بایک استون ۰۱ از لحاظ تناسب ابعاد و مشخصات طراحی، یک کپی جسورانه و بی‌پروا از دیفندر محسوب می‌شود. پروفایل ظاهری خودرو، از قوس چرخ‌ها و ورودی‌های جانبی هوا گرفته تا دستگیره درب‌ها و ستون‌های مشکی‌رنگ و سقف تقریبا صاف، همگی به مشخصات محصولات لندرروور شباهت دارند.

شباهت ظاهری استون ۰۱ به دیفندر

لیکن در نمای مقابل، جلوپنجره جعبه‌ای به وسیله چراغ‌های جلو Y شکل احاطه شده و بیننده را به یاد رنجروور می‌اندازد. درب صندوق‌عقب به وسیله لولای کناری باز شده و محفظه لاستیک زاپاس در وسط آن جاسازی شده است.

جزئیات خاصی در مورد کابین در دسترس نیست، ولی به نظر می‌رسد شاسی‌بلند جدید چینی با سه ردیف صندلی و چیدمان ۶ و ۷ نفره در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. با توجه به تعبیه سنسورهای لیدار می‌توان حدس زد که استون ۰۱ به پکیج کاملی از سیستم‌های ADAS مجهز خواهد بود.

نمای عقب بایک استون ۰۱

از لحاظ مشخصات فنی باید گفت که پیشرانه پلاگین هیبرید بایک Stone 01 شامل یک موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ، دو موتور الکتریکی و همین‌طور پک باتری لیتیوم یونی سه‌تایی CATL می‌شود. موتور بنزینی قادر به تولید ۱۵۰ اسب بخار قدرت است، ولی تنها در نقش مولد انرژی برای موتورهای جلو و عقب مورد استفاده قرار می‌گیرد. موتور الکتریکی جلو با تولید ۲۰۱ اسب بخار قدرت وظیفه چرخاندن چرخ‌های جلو را بر عهده دارد. قدرت ۲۶۸ اسب بخاری موتور عقب نیز به چرخ‌های عقب وارد می‌شود.

بایک، برند استون را به بازار چین معرفی کرده، ولی بد نیست بدانید این برند در ابتدا توسط Rox Motor ساخته شد و Luo Ke نام داشت. اما مشکلات مالی باعث شد شرکت چینی از بایک کمک بخواهد و بایک نیز نام برند را به استون تغییر دارد. شاسی‌بلند استون ۰۱ پیش از پایان سال جاری به بازار محلی عرضه می‌شود و تا آن زمان به طور قطع اطلاعات بیشتری درباره کابین و قیمت محصول در دسترس اصحاب رسانه قرار می‌گیرد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد