موضوعات داغ

خودرو سوپر هیبرید ونوسیا V DD-i در چین عرضه می شود، قیمت حدود 900 میلیون تومان

عکس مطلب اول

خودروی سوپر هیبریدی ونوسیا وی DD-i در تاریخ ۸ ژوئیه رونمایی می‌شود. قیمت پیش‌فروش این خودرو حدود ۱۳۰ الی ۱۴۲ هزار یوان (بین ۱۸ الی ۱۹.۵ هزار دلار) اعلام شده است. این خودروی شاسی‌بلند کامپکت، نخستین مدل ونوسیا به حساب می‌آید که دارای پیشرانه پلاگین هیبرید بوده و از فناوری سوپر هیبرید DD-i‌ بهره می‌گیرد. با استفاده از موتور برقی، ونوسیا V DD-i قادر به پیمودن ۱۱۰ کیلومتر مسافت بوده و با کمک موتور بنزینی، بُرد مسافتی حداکثر به ۱۱۳۲ کیلومتر می‌رسد.

ونوسیای جدید از یک طراحی چندلایه بهره می‌گیرد و طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین دو محور آن به ترتیب ۴۶۰۷، ۱۹۱۷، ۱۶۲۴ و ۲۷۰۰ میلی‌متر است.

نمای جانبی Venucia V-DDi

از لحاظ مشخصات ظاهری، نمای مقابل خودروی جدید شامل یک جلوپنجره بزرگ V شکل می‌شود. چراغ‌های جلو دارای قاب مشکی‌رنگ هستند که با جلوپنجره آمیخته شده‌اند. از دیگر المان‌های نمای مقابل می‌توان به دیلایت های باریک و کشیده در دو گوشه بالای جلوپنجره و همین‌طور دو ورودی هوا در بخش سپر اشاره کرد.

در نمای جانبی، سبک رینگ‌ها به صورت سه‌بعدی و دینامیک است و یک فرورفتگی قابل‌توجه روی درب‌ها مشاهده می‌شود. عقب ماشین دارای چراغ‌های سرتاسری و همین‌طور یک کیت آئرودینامیکی تزئینی است تا نمای عقب هماهنگی بیشتری با نمای جلو پیدا کند.

نمای عقب سوپرهیبرید ونوسیا V DD-i

کابین به واسطه تریم دورنگ، فضای اسپرت و مهیجی را برای سرنشینان فراهم آورده و شامل یک نمایشگر دوگانه یکپارچه، فرمان سه‌شاخه با دکمه‌های کنترلی و همچنین چندین دکمه کنترلی فیزیکی می‌شود. این خودرو از حالت خوشامدگویی چندبعدی پشتیبانی کرده و دارای سیستم ارتباطات هوشمند V-Link ونوسیا است. در خودروی جدید دیگر خبری از دکمه استارت نیست و استارت بدون سنسور از طریق ODS در دسترس راننده قرار می‌گیرد.

داخل کابین ونوسیا V-DDi

یک موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندره توربوشارژ در کنار یک موتور الکتریکی، پیشرانه پلاگین هیبرید ونوسیا V DD-iرا تشکیل می‌دهند. به واسطه قدرت موتور، شاسی‌بلند جدید چینی می‌تواند در مدت‌زمان ۷.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

مصرف سوخت ماشین در ازای پیمودن ۱۰۰ کیلومتر مسافت حدود ۴.۳ لیتر اعلام شده است. با اتکا به موتور برقی و باتری ۱۸.۴ کیلووات ساعتی، سوپر هیبرید ونوسیا می‌تواند تا ۱۱۰ کیلومتر را طی کند. در صورت پر بودن باک بنزین و شارژ باتری، حداکثر محدوده پیمایشی خودرو به ۱۱۳۲ کیلومتر می‌رسد.

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/4/12
استارت بدون سنسور از طریق ODS در دسترس راننده قرار می‌گیرد یعنی چه؟
1402/4/14
واسه روشن کردن موتور، نیازی به فشار دادن کلید نداری.