موضوعات داغ

عدم شماره گذاری 12 هزار وانت نیسان های استاندارد شده، 12 هزار نفر شاکی از تاخیر در تحویل محصول

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

بر اساس اظهارات مخاطبان در رسانه‌های اجتماعی بنظر می‌رسد شماره‌گذاری انواع خودروی وانت نیسان تولید شده توسط شرکت زامیاد دچار مشکل شده است. با توجه به اینکه شرکت زامیاد تمام موارد مورد نیاز موسسه استاندارد را ارائه کرده است و طبق مدارک موجود، تمام اسناد مورد نیاز برای شماره‌گذاری از سوی شرکت زامیاد در زمان مقرر به سازمان استاندارد ارسال شده است. و خودروهای مورد نظر، طبق ضوابط ابلاغیه سازمان استاندارد، هیچگونه مشکلی در مورد شماره‌گذاری ندارند و همچنین تمام مواردی و استانداردهایی که تا تاریخ 31 اردیبهشت 1402 به این شرکت ابلاغ شده، زودتر از موعد توسط شرکت زامیاد لحاظ گردیده و از قبل در محصولات اجرا شده است.

این تعداد خودروهای متوقف شده در روند شماره گذاری در مجموع 25 درصد از کل تولید سال گذشته توسط شرکت زامیاد را شامل می‌شود و هزینه‌ی مشارکتی که روزانه باید بابت تقریباً 12,000 دستگاه نیسانی که هنوز شماره‌گذاری نشده‌اند به مشتریان پرداخت شود بسیار بالاست و سرمایه‌ای در چندهزار میلیارد تومانی بلوکه باقی مانده و خیل عظیمی از خریداران را بلاتکلیف نگهداشته است.

عواقب ناشی از عدم شماره‌گذاری تقریباً 12,000 دستگاه محصول شرکت زامیاد بسیار مخرب بوده و هزینه‌های جانبی نگهداری این خودروها در پارکینگ‌های مجموعه زامیاد ماهانه برای 12 هزار دستگاه نیسان ماهانه میلیاردها تومان است و مشکلات عدیده‌ای را برای خریداران و شرکت تولید کننده ایجاد می‌کند و باعث حجم بسیار بالایی از نارضایتی در میان خریداران این خودرو شده است و همچنین با گذر زمان خودروها دچار مشکلات مختلفی اعم از پوسیدگی و تخریب می‌شوند.

گفته می‌شود که خودروهای فوق الذکر پیش از اعلام شرایط جدید استاندارد به فروش رسید و توقف عرضه این خودروها در حال حاضر به بهانه عدم استاندارد غیرمنطقی بنظر می‌رسد.

نظرات کاربران

7 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/4/22
سلام، من الان نزدیک ۳ماهه وانت زامیادثبت نام کردم تحویل ۶۰روزه اما متاسفانه هیچ مرجعی پاسخگو نیست لاقل بگین کی میخان بدن، هرباریک بهانه آوردن
1402/5/12
دروغ گو تر از سایپا نیست ۶ ماهه پول کاملو گرفته ماشین تحویل نمیده
1402/6/4
کسانی که ثبت نام کردین یه قرار بزارین جم بشیم بریم شرکت تکلیفمونو مشخص کنیم 6ماه پولمونو گرفتن خیرین نیست
1402/7/20
سایپا کلا جریمه تاخیر پرداخت نمیکنه
اگر هم بخوان جریمه تاخیر حساب کنن به جوری محاسبه میکنن که حتی اندازه سود بانکی هم نمیشه
1402/7/27
با سلام بصورت نقدی از شرکت سایپا وانت نیسان خرید کردم ولی متاسفانه خبری از پلاک نیست تکلیف مشتریان چیست هیچ نهادی هم پاسخگو نیست لطفا صدای مردم را به مسئولین این کارها برسونید باتشکر
1402/11/7
سلام هیچ امیدی به مسوولان نیس خریداران باید خودشان کاری کنند
1402/11/10
باسلام خدمت خریداران قبل از انتخابات تمام مشتریان جلو سایپا جمع میشن برای تعیین تکلیف خودرو وانت نیسان