موضوعات داغ

تصاویر جدید شاسی بلند هاوال H5 منتشر شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

برند هاوال متعلق به گریت وال، اولین تصاویر تبلیغاتی شاسی بلند هاوال H5 را در ماه مارس منتشر کرد. حالا این شاسی بلند جدید در جاده دیده شده و تصاویری بدون استتار از آن منتشر شده است.

پیش از این نام H5 مخصوص نسخه مدرن گریت وال هاور بود. آن شاسی بلند در سال ۲۰۰۵ بر اساس ایسوزو آکسیوم عرضه شد. پس از مدتی نام هاور به هاور H3 تغییر کرد و سپس هاور H5 با طراحی متفاوت در نمای جلو و فضای داخلی عرضه شد. در روسیه، این شاسی بلند ابتدا تحت برند گریت وال و سپس توسط DW هاور، در کارخانه استاوروپول-آوتو تولید شد. در سال ۲۰۲۰، تولید هاوال H5 در کارخانه تولا آغاز شد، اما این مدل قدیمی مدت زیادی روی خط مونتاژ دوام نیاورد.

هاوال H5 با شاسی جدید بر اساس پیکاپ تراک گریت وال پوئر کینگ کونگ ساخته شده است. این مدل‌ها چراغ‌های جلو و آینه‌های بغل یکسانی دارند، اما چراغ‌های عقب آن‌ها متفاوت است. طول هاوال H5 جدید ۵.۱۹ متر، عرض آن ۱.۹ متر، ارتفاع آن ۱.۸۳ متر و فاصله محوری آن ۳.۱۴ متر است.

هاوال H5

هاوال H5 با موتور ۲ لیتری بنزینی توربو با توان ۲۲۴ اسب بخار عرضه خواهد شد. شایعاتی مبنی بر عرضه آن با موتور ۲ لیتری توربودیزل با توان ۱۶۶ یا ۱۹۷ اسب بخار نیز شنیده می‌شود. این مدل احتمالا با جعبه‌دنده شش سرعته دستی و اتوماتیک قابل سفارش باشد.

فروش هاوال H5 جدید در چین از امسال آغاز خواهد شد. شرکت سازنده هنوز برنامه‌ای برای عرضه این مدل در سایر کشورها را اعلام نکرده است.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/4/19
یعنی واقعا چینیا به موتورهای بالای ۲ یا ۳ لیتری هنوز دست پیدا نکردن ؟؟ یا تو ایرانه که اینطوری ۲ لیتری وارد میشه؟؟