موضوعات داغ

نگاهی به تجهیزات و قیمت پیکاپ چانگان هانتر پلاس

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

چانگان دامنه محصولات خود در روسیه را به سیزده مدل افزایش داده است. از جمله آن‌ها می‌توان به پیکاپ تراک هانتر پلاس اشاره کرد که فروش آن به تازگی آغاز شده است.

چانگان هانتر پلاس سال گذشته با نام چانگان لانتوپ در چین عرضه شد. این مدل گران‌ترین پیکاپ در این بازه قیمتی است، تا جایی که دفتر نمایندگی این شرکت در روسیه آن را با عنوان پیکاپ تراک تجاری معرفی می‌کند.

این پیکاپ ۵.۳۵ متری دوکابین، مجهز به محور عقب پیوسته با تعلیق فنری و ارتفاع از زمین ۲۲.۵ سانتیمتری است. زوایای حمله و فرار به ترتیب ۲۸ و ۲۶ درجه هستند. وزن خالص این کراس‌اوور ۲۰۶۰ کیلوگرم است، اما هنوز ظرفیت حمل بار و وزن ناخالص آن اعلام نشده است. طول پلتفرم بار ۱.۶ متر، عرض آن ۱.۵۹ متر و ارتفاع طرفین آن ۰.۵ متر است.

چانگان هانتر پلاس

در بازار چین، لانتوپ با موتور ۲ لیتری توربودیزل گریت وال با توان ۱۶۳ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر و جعبه‌دنده ۶ سرعته دستی در دسترس است. اما چانگان هانتر پلاس در روسیه فقط با موتور ۲ لیتری توربو بنزینی با توان ۲۲۶ اسب بخار و گشتاور ۳۹۰ نیوتن متر عرضه می‌شود که با جعبه‌دنده ۸ سرعته خودکار ZF کار می‌کند. حداکثر سرعت این مدل تمام چرخ محرک ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت است.

در روسیه، چانگان هانتر پلاس در دو نسخه عرضه می‌شود. نسخه کامفورت مجهز به ترمز ضدقفل و کنترل پایداری الکترونیکی، روکش صندلی‌ها و پنل جلو چرمی، پنل ابزار مجازی (صفحه نمایش ۷.۵ اینچی)، سیستم چندرسانه‌ای (نمایشگر ۱۲.۳ اینچی)، کنترل تهویه، سنسورهای پارک عقب، دوربین‌های سراسری، کروز کنترل، استارت از راه دور و سیستم ورود بدون کلید، سنسورهای نور و باران، چراغ‌های جلوی LED و چرخ‌های ۱۷ اینچی است. اما این مدل فقط دو کیسه هوا دارد و فقط ارتفاع فرمان آن قابل تنظیم است. قیمت این نسخه ۳ میلیون و ۳۱۰ هزار روبل است.

چانگان هانتر پلاس

تنها مزیت نسخه لوکس این است که صندلی‌های جلوی آن به تنظیم برقی، گرمکن و کیسه‌های هوای جانبی مجهز هستند. قیمت این نسخه ۳ میلیون و ۳۶۰ هزار روبل است. گریت وال پوئر با قیمت ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار روبل گران‌تر از آن است که فقط با موتور ۱۵۰ اسب بخار عرضه می‌شود. همچنین گریت وال پوئر کینگ کونگ با قیمت ۲.۸ میلیون روبل و جک T6 با قیمت ۲.۴ میلیون روبل ارزان‌تر از آن هستند، اما فقط با جعبه‌دنده دستی عرضه می‌شوند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد