موضوعات داغ

1133 دستگاه خودرو وارداتی از گمرک ترخیص شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

رئیس سازمان استاندارد ملی ایران در حالی که به طور غیرمنتظره به گمرک غرب تهران سر زد، فرمان ترخیص 1133 دستگاه خودروی وارداتی از این گمرک را صادر کرد.

این خودروها که بیش از ده روز پس از اعلام گمرک در پارکینگ گمرکی متوقف شده بودند، به دلیل عدم همخوانی با استانداردهای تولید، با فرمان رئیس سازمان استاندارد ملی ایران و دریافت تعهد قانونی از وارد کننده در رابطه با انطباق با استانداردها، ترخیص شدند.

اسلام‌پناه در این بازدید ناگهانی تأکید کرد که خودروهایی که گواهی مطابقت با نوع و استاندارد تولید را دارا باشند، کمتر از 24 ساعت پس از اعلام گمرک ترخیص می‌شوند.

رئیس سازمان استاندارد ملی ایران با اشاره به اینکه مجوز واردات به واردکننده داده شده است، بیان کرد: خودروها پس از ورود، اعلام گمرک و ترخیص، در انتظار تعیین قیمت توسط شورای رقابت هستند و سپس وارد بازار و شبکه توزیع می‌شوند.

وی همچنین گفت: خودروهای وارداتی باید قابلیت عبور از استانداردهای قانونی مندرج و مورد نظر را داشته باشند. اگر واردکنندگان از مبدا تاییدیه و تعهد اصالت همراه با تایید نوع خودرو را داشته باشند، با دریافت تعهد قانونی از وارد کننده یا از طریق روش‌های جایگزین برای خودروهای برند، ترخیص انجام می‌شود.

اسلام پناه در پایان توضیح داد: عدم ترخیص خودرو فقط به سیستم‌های استاندارد و گمرک بستگی ندارد و گاهی اوقات عوامل دیگری نیز در تاخیر در ترخیص دخیل هستند.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/5/9
یعنی این ماشینای وارداتی استاندارد تیبا و ساینا هم ندارند