موضوعات داغ

بررسی تکنولوژی های پرچمدار فونیکس، نگاهی به تیگو 8 پرو e پلاس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

خودروی تیگو 8 پرو e پلاس که به‌ عنوان اولین خودروی پلاگین-هیبرید مونتاژی، اخیرا توسط فونیکس رونمایی شده است به 13 مورد از سیستم دستیار هوشمند راننده‌(ADAS) مجهز است. دستیار هوشمند راننده در این خودرو با بهره‌گیری از فناوری های روز و بهبود ایمنی در رانندگی، تجربه‌ای لذت بخش‌تر را برای سرنشینان فراهم می‌کند.

سیستم‌های ایمنی هوشمند

سیستم FCW (Forward Collision Warning ) به معنای سیستم هشدار برخورد از جلو که در موارد نیاز اضطراری نظیر ترمز ناگهانی خودروی جلویی، در قالب نمایشگر و صوت، هشدار می‌دهد و راننده را از خطرات احتمالی آگاه می‌سازد.

سیستم FCW (Forward Collision Warning ) یا سیستم هشدار برخورد از جلو

سیستم BSD (Blind Spot Detection) به معنای رادار نقطه کور با استفاده از سنسور رادار، نقطه کور نمای خودرو را به طور پیوسته رصد می‌کند و از طریق یادآوری از طریق نمایش هشدار در قسمت بیرونی آینه‌های جانبی، راننده را از حضور خودروها در نقاط کور آگاه می‌سازد.

سیستم BSD (Blind Spot Detection) به معنای رادار نقطه کور

سیستم RCTA ( Rear Cross Traffic Alert ) به معنای سیستم هشدار ترافیک جانبی نیز با شناسایی نواحی دوطرفه‌ پشت خودرو، ایمنی رانندگی را بهبود می‌بخشد و به کاربران امکان تصمیم‌گیری سریع‌تر و جلوگیری از شکل‌گیری حادثه را در حین رانندگی فراهم می‌آورد.

سیستم RCTA ( Rear Cross Traffic Alert ) یا سیستم هشدار ترافیک جانبی

فناوری‌های ایمنی تیگو 8 پرو e پلاس

AEB (Automatic Braking System) به معنای ترمز اضطراری خودکار، امنیت رانندگان و سرنشینان را بهبود می‌بخشد. AEB به راننده کمک می‌کند تا در مواقع لازم و حساس، ترمز اضطراری را به صورت خودکار فعال کرده و از تصادفات احتمالی به شکل هوشمندانه‌ای جلوگیری کند، همچنین در مواقعی که یک عابر پیاده یا وسیله نقلیه ناگهانی شناسایی می‌شود، امکان واکنش سریع‌تر از انسان را دارد. این ویژگی در رانندگی‌های شهری پرکاربرد است و باعث بهبود و ارتقا سطح رانندگی می‌شود.

AEB (Automatic Braking System) به معنای ترمز اضطراری خودکار، امنیت رانندگان و سرنشینان را بهبود می‌بخشد.

سیستم خودران درجه 2

ACC (Adaptive Cruise Assist) سرعت خودرو را به صورت خودکار به نسبت سرعت خودروی جلویی تنظیم می‌کند. این ویژگی به‌صورت هوشمندانه فاصله ایمن بین خودروها را حفظ می‌کند و ایمنی رانندگان را ارتقاء می‌دهد.

ACC (Adaptive Cruise Assist) سرعت خودرو را به صورت خودکار به نسبت سرعت خودروی جلویی تنظیم می‌کند

LDW (Lane departure Warning) به معنای سیستم هشدار خروج از لاین می‌تواند تجربه‌ای واقعی از رانندگی با دست‌های آزاد را فراهم کند و همچنین توانایی کنترل خودرو برای رانندگی مداوم در خط فعلی در حال حرکت کمک می‌کند. این مورد نه تنها می‌تواند به طور موثر ایمنی رانندگی را بهبود بخشد، بلکه خستگی رانندگی را نیز کاهش می‌دهد. چه در رانندگی روزانه و چه در مواجهه با موقعیت‌های غیرمنتظره، تیگو 8پرو e پلاس می‌تواند تجربه رانندگی ایمن و بدون نگرانی را برای شما فراهم آورد و متعهد به ارائه تکنولوژی پیشرفته به مصرف کنندگان است.

LDW (Lane departure Warning) یا سیستم هشدار خروج از لاین

مشخصات فنی تیگو 8 پرو e پلاس

یکپارچه منحصر به فرد استفاده می‌کند و با یک بار شارژ کامل باتری و باک پر از بنزین می تواند حدود 1000 کیلومتر را طی کند. خودروی تیگو 8 پرو e پلاس قدرت یک SUV هوشمند لوکس رده بالا را از نظر پیکربندی ایمنی، قدرت خودرو، عمر باتری و فناوری نشان می‌دهد و همچنین تجربه رانندگی لوکس‌تر و راحت‌تری را برای کاربران فراهم می‌سازد. تیگو 8 پرو e پلاس فرصت مناسبی برای ساختن محیطی سبز و امن برای تمام کسانی است که به آینده نگاه متفاوت و ویژه ای دارند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد