موضوعات داغ

ماهیندرا تار، جایگزین ارزان و الکتریکی برای جیپ رنگلر

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

خودروسازان بزرگ هندی طی سالیان اخیر به سمت توسعه خودروهای الکتریکی حرکت کرده‌اند. یکی از جدیدترین دستاوردهای صنعت خودروسازی هند، ماهیندرا تار است. این خودرو تاکنون در قالب یک مدل مفهومی رونمایی شده است اما به زودی در مدل‌های 3 درب و 5 درب به تولید می‌رسد.

ماهیندرا تار به سپر فولادی و همچنین چراغ‌های LED‌ مجهز خواهد بود تا اطمینان لازم برای عبور از سخت‌ترین مسیرها به راننده القا شود. فرم کلی بدنه مکعب شکل است و زوایای تند و تیز بسیاری را می‌توان در بدنه این خودرو دید. این فرم از طراحی برای خودروهای آفرودی و سرسخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماهیندرا برای کسب اطمینان از قابلیت‌های آفرودی این خودرو، سیستم تعلیق ویژه‌ای را برای آن در نظر گرفته است. ارتفاع این خودرو از سطح زمین حدود 30 سانتی‌متر است تا هنگام عبور از موانع با مشکل روبرو نشود. ماهیندرا ادعا می‌کند که این خودرو بهترین زاویه ورود، زاویه خروج و زاویه فرار را بین خودروهای هم‌کلاس خود خواهد داشت. از آن‌جایی که با یک خودرو الکتریکی روبرو هستیم، بدنه خودرو برای محافظت از باتری مقاوم‌سازی شده است.

ماهیندرا تار

ماهیندرا تار براساس پلتفرم INGLO (India GLObal) ساخته خواهد شد که در نسل جدید محصولات این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همان‌طور که اشاره کردیم، این خودرو در نسخه‌های سه درب و پنج درب به تولید می‌رسد که فاصله محوری آن‌ها بین 2775 میلی متر تا 2975 میلی متر متغیر است.

جزئیات فنی مربوط به ماهیندرا تار هنوز مشخص نشده است. در حال حاضر خودروهای برقی این برند از موتورهای بی وای دی استفاده می‌کنند. با این حال گویا ماهیندرا تار از موتورهای الکتریکی فولکس واگن با 107 اسب بخار در جلو و 282 اسب بخار در عقب بهره خواهد برد. این خودرو به همراه بسته‌های باتری 60 کیلووات ساعتی و 80 کیلووات ساعتی عرضه خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد