موضوعات داغ

هونگچی E-QM5 به ایران می آید، محصول جدید برقی بهمن موتور در راه بازار + عکس

عکس مطلب اول

پس از پیگیری‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت و حمایت او از موضوع عرضه خودرو برقی، شرکت بهمن موتور یک خودروی ویژه برقی با مشخصاتی خاص که بازار ایران از یک خودرو انتظار دارد، در برنامه خود قرار داده است. هونگچی E-QM5 یکی از جدیدترین محصولات تمام برقی شرکت لوکس هونگچی چین به عنوان محصول گروه بهمن برای عرضه در بازار کشور در نظر گرفته شده است.

هونگچی E-QM5 محصول برقی گروه بهمن

هونگچی E-QM5 یک خودروی دوست‌داشتنی و جذاب است که رتبه اول را از نظر کیفیت در میان خودروهای این رده کسب کرده است. همچنین بر اساس یک نظرسنجی مستقل دیگری که به ارزیابی خودروهای برقی پرداخته، هونگچی E-QM5 جزو 5 خودروی برقی مطمئن جهان شناخته شده است که در این ارزیابی بیش از 40 خودروی برقی بررسی شده‌اند.

در این نظرسنجی، هونگچی E-QM5 در رده‌بندی هم‌تراز با تسلا Y و تسلا 3 قرار گرفته و البته از تسلا 8 هم بالاتر ایستاده است که نشان از جایگاه استوار آن در بازارهای جهانی دارد.

هونگچی E-QM5 با 140 کیلووات قدرت، یک خودروی توانمند محسوب می‌شود

هونگچی E-QM5 با 140 کیلووات قدرت، یک خودروی توانمند محسوب می‌شود و حتی از سایر ستاره‌های خودرو برقی هم پیشرفته‌تر است. بر اساس آخرین رده‌بندی‌ها، محصول منتخب بهمن موتور بالاتر از رقبای چینی و حتی تویوتای ژاپن قرار می‌گیرد.

یک رسانه خودرویی در امارات، E-QM5 را فراتر از مقایسه با تویوتا و سایر رقبا می‌داند و می‌نویسد: «رقبای E-QM5 همگی در کلاس لاکچری‌ها هستند. در واقع رقیبان این خودرو، تسلا S، آئودی E-tron و جگوار I-PACE به حساب می‌آیند.». در این نقد و بررسی، هیچ نامی از خودروسازان چینی دیگر را به عنوان رقیب E-QM5 مطرح نمی‌کند.

البته برخی رسانه‌های بین‌المللی خودرویی، ویژگی برجسته هونگچی E-QM5 را فناوری‌های پیشرفته ایمنی راننده و مسافران آن دانسته‌اند. رادار نقطه کور، هشدار برخورد با مانع و کیسه‌های هوا نشان می‌دهد که بهمن موتور برای انتخاب این خودروی برقی بسیار هوشمندانه عمل کرده است، چراکه مهم‌ترین ویژگی یک خودرو، ایمنی سرنشینان آن است.

فضای داخلی هونگچی E-QM5

این خودرو با طراحی بدنه کشیده و خطوط محکم روی بدنه، به راننده و مسافران احساس استفاده از یک خودروی تشریفاتی را می‌دهد. برخی سایت‌های معتبر معرفی خودرو، در توصیف E-QM5 نوشته‌اند که نگاه کردن به این خودرو، رولزرویس را تداعی می‌کند.

طول حدود ۵ متری و عرض ۱۹۰ سانتی‌متری آن نشان می‌دهد که این خودرو انتخاب خوبی برای شهری مثل تهران است.

هونگچی E-QM5

احتمال حضور هونگچی E-QM5 در ناوگان تاکسی و خودروهای شخصی

در نهایت، حمایت گروه بهمن از محصول جدید برقی هونگچی E-QM5 می‌تواند نویدبخش گسترش بازار این خودرو فراتر از تاکسی‌های شهری باشد. اگر بهمن بخواهد وارد این حوزه شود، دوستداران خودروی برقی با اطمینان بیشتری سراغ آن خواهند رفت، چراکه بهمن همواره خدمات پس از فروش را جدی گرفته و مشتریان خود را تنها نمی‌گذارد.

به نظر می‌رسد با حمایت وزارت صمت و برنامه‌محور شدن آن، امیدواری‌ها برای حضور خودروهای مدرن برقی در کشور به ویژه تهران افزایش یافته و شاهد تحولی واقعی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی پاک خواهیم بود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد