تدوین 30 استاندارد جدید ایمنی و فنی برای بازار خودرو ایران

سازمان ملی استاندارد در حالی قرار است 30 استاندارد به استانداردهای 51 گانه خودرو بیفزاید که استانداردهای مذکور بیشتر به موارد ایمنی و فنی خودروها مربوط می‌شود. در حال حاضر خودروهای تولیدی و وارداتی باید مشمول 55 استانداردی باشند که از سوی سازمان ملی استاندارد، محیط زیست و سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت تدوین شده است. بر این اساس از کل استانداردهای 55 گانه، 51 مورد بر عهده سازمان ملی استاندارد و 4 مورد بر عهده سازمان محیط زیست و سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت است.در این زمینه روز گذشته وحید مرندی معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد در نشستی مطبوعاتی با تاکید بر به روزرسانی استاندارد خودروها عنوان کرده است که در این راستا تعداد استانداردها از ۵۱ مورد به ۸۱ مورد خواهد رسید.
به نقل از دنیای اقتصاد، وی همچنین تصریح کرده که برای تدوین و اجرای استانداردهای ۸۱ گانه برنامه زمان‌بندی سه ساله تهیه شده است. به گفته وی، تدوین ۱۰ استاندارد جدید خودرویی در حال اتمام است که مربوط به استانداردهای ایمنی و فنی می‌شوند و پس از اتمام تدوین، اجرایی خواهند شد. مرندی مقدم به این نکته نیز اشاره کرده که تدوین و اجرای باقی استانداردها نیز طی دوسال آینده انجام خواهد شد. اظهارات معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد در شرایطی است که استانداردهای 51 گانه مواردی همچون ترمزگیری، نیروی كنترل فرمان وسایل نقلیه و حتی تجهیزات سرعت سنج و نصب چراغ مه شکن جلو و عقب را شامل می‌شود. اجرای این استانداردها با نظارت سازمان ملی استاندارد در شرایطی صورت می‌گیرد که چندی پیش از واردات تعدادی از خودروهای ژاپنی به‌دلیل عدم‌نصب چراغ مه شکن جلوگیری شده بود با این حال این سازمان قصد دارد تعداد استانداردهای مورد نیاز خودروها را به 81 مورد برساند.از سوی دیگر مرندی مقدم در نشست دیروز از درخواست این سازمان مبنی بر ارسال قراردادهای خارجی جهت تطبیق با استانداردها نیز خبر داد.
نظرات
 
 
 
yaser 1395/5/17
بابا این چیزا فقط برای انحصار بیشتر هست مطمئنا استاندارد ها رو جوری تنظیم میکنند که واردات خودروهای خارجی به مشکل بربخوره و حجم واردات برای سود بیشتر خودشان کم شود
امین 1395/5/17
آخه اقای استاندارد اون خودرویی که استاندارد ncapرو میگذرونه ستاره میگیره استاندارد شمارو پاس نمیکنه ! شما اگه خیلی کار درست بودی استاندارد خودرو های داخلی رو درست میکردی برادر !
البته شایان ذکر مافیای خودرو سازی سر استانداردم زیرآب میکردن :-)
عادل 1395/5/17
با گذاشتن این استانداردها که جزء واجبات خودروهای تولیدی است.
یه بهونه دست ایران خودرو و سایپا و ... میدیم که بی منطق باز هم قیمت لگن های خودشونو افزایش بدن.
محمدرضا 1395/5/17
اقا یاسر باهات موافقم اما میدونی چیه اینا این قدر مغزشون کار نمیکنه که برن تعرفه رو بر عکس کنن تا ماشین های رقیبشون رو از بین ببرن یعنی ماشین بالای 2500 سی سی رو اجازه ورود بهش بدن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران