موضوعات داغ

سامانه یکپارچه خودرو از امروز باز می شود، چه کسانی می توانند خودرو خرید کنند؟

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

سامانه یکپارچه خودرو در پی افزایش تعداد انصراف‌ها در دوره قبلی، اقدام به اعلام ثبت‌نام مجدد ظرفیت‌های خالی خودروسازان با شرایط جدید نموده و این فرصت را از روز دوشنبه ۲۰ شهریور تا پنجشنبه ۲۳ شهریور به متقاضیان ارائه می‌دهد.

تجدید نظر در ثبت‌نام متقاضیان

بر اساس اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه فروش خودروها، این سامانه از تاریخ ۲۰ شهریور تا ۲۳ شهریور باز می‌شود و امکان ویرایش اولویت‌بندی و تغییر خودرو برای متقاضیان در دوره تحویل خودروهای ۱۴۰۳ فراهم شده است.

طبق این اطلاعیه، ظرفیت‌های خالی موجود خودروسازان با شرایط جدید و از طریق سامانه یکپارچه فروش خودروها مجدداً ارائه خواهد شد.

شرایط تغییر خودرو

برای ثبت‌نام در این طرح، متقاضیان باید به شرایط زیر توجه کنند:

1. تغییر خودرو:

افرادی که تمامی شرکت‌های حاضر در طرح (اول و دوم) و موعد تحویل آن‌ها در سال ۱۴۰۳ تعیین شده است، می‌توانند نسبت به تغییر خودروی اعلام شده قبلی به محصولات عرضه شده توسط شرکت‌های کرمان موتور و مدیران خودرو اقدام کنند.

2. مراحل ثبت‌نام:

- ابتدا، متقاضی باید وارد پروفایل کاربری خود شده و گزینه "لغو سفارش" خودروی قبلی را انتخاب کند تا خودروی قبلی حذف شود.

- پس از لغو سفارش، متقاضی می‌تواند از میان محصولات اعلامی در سایت، خودروی جدید خود را انتخاب کند.

- در پایان مهلت تغییر خودرو، متقاضی باید به سایت خودروساز مراجعه کرده و مبلغ معین شده را واریز کند تا فرآیند ثبت‌نام نهایی انجام شود.

3. تبصره‌ها:

- در صورت انتخاب خودروی بیش از ظرفیت موجود، تخصیص به ترتیب اولویت‌های تعیین شده صورت خواهد گرفت.

- در صورتی که متقاضی سفارش قبلی را لغو کرده و امکان انتخاب خودروی جایگزین را نداشته باشد، اولویت قبلی او حفظ می‌شود.

- در صورت عدم واریز مبلغ تعیین شده به حساب خودروساز، متقاضی از اولویت‌بندی حذف خواهد شد.

فرصت برای متقاضیان دور دوم

متقاضیانی که در دور دوم سامانه نوبت‌دهی هیچ خودرویی به آن‌ها تخصیص داده نشده است، نیز امکان انتخاب تمامی محصولات عرضه شده توسط دو شرکت مذکور برای آن‌ها فراهم خواهد بود. طبیعتاً ظرفیت‌های موجود به آن‌ها از محل عدم تکمیل ظرفیت پس از تخصیص به متقاضیان دور اول خواهد بود.

زمان ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو

مهلت جابه‌جایی یا انتخاب خودرو تنها ۴ روز است و پس از ارسال فهرست اولویت‌بندی شده به شرکت‌های خودروساز و اطلاع‌رسانی به متقاضیان، امکان تکمیل وجه به مدت ۵ روز ارائه می‌شود. لازم به ذکر است که افرادی که تاکنون دعوت‌نامه برای ایشان صادر شده یا خرید خودرو داشته‌اند، مشمول این طرح نخواهند بود.

جهت اطلاع از جزئیات برنامه فروش خودروسازان و مشاهده محصولات ارائه شده، متقاضیان می‌توانند به سایت شرکت‌های مذکور مراجعه نمایند.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/6/21
سلام ،من دوره پیش که خرداد بود حساب وکالتی باز کردم ولی هیچ ماشینی از شرکت های موجود انتخاب نکردم ،این این دوره میتونم ماشین ثبت نام کنم