موضوعات داغ

بخشنامه جدید واردات خودرو ابلاغ شد، تمدید مهلت ثبت سفارش زیر 2500 سی سی + جزئیات

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

گمرک ایران در بخشنامه‌ای اعلام کرد که مهلت ثبت سفارش خودروهای وارداتی زیر 2500 سی‌سی را برای یک سال تمدید کرده است. بر اساس این بخشنامه، تمامی خودروهای وارداتی که از ابتدای سال ۹۱ مجوز کمیته ضوابط فنی را دریافت کرده‌اند، مهلت یکساله برای ثبت سفارش دارند.

بخشنامه گمرک خطاب به تمام گمرکات کشور و مراکز وارداتی می‌گوید که باید بر اساس مفاد این بخشنامه عمل کنند. طبق این بخشنامه، گمرکات می‌توانند خودروهای وارداتی زیر 2500 سی‌سی را وارد کنند، بشرطی که ثبت سفارش آن‌ها در فاصله یکسال از تاریخ دریافت مجوز کمیته ضوابط فنی انجام شود.

این بخشنامه هدف دارد موجبات تسهیل واردات خودروهای کوچک‌تر را فراهم آورد. زیرا تعداد زیادی از واردکنندگان خودرو مشکل داشتند مهلت کوتاه یک سال را رعایت کنند. با این تدبیر جدید، تعداد بیشتری از خودروها می‌توانند وارد شوند.

بخشنامه گمرک درباره واردات خودروهای تا 2500 سی‌سی

بر اساس این بخشنامه، همه خودروهای وارداتی که از ابتدای سال ۹۱ مجوز کمیته ضوابط فنی را دریافت کرده‌اند، دارای مهلت یکساله برای ثبت سفارش از تاریخ اعلام هستند. این بخشنامه مخاطب تمام گمرکات کشور به ویژه گمرکات خودرو است. طبق آن گمرکات می‌بایست با ارائه ثبت سفارش معتبر و رعایت مقررات، واردات این خودروها را تسهیل ببخشند. البته این بخشنامه فقط برای گمرکات خودرو اجرایی است و برای سایر گمرکات صرفا به منظور اطلاع.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/7/5
زودتر می‌گفتی خب! مردیم از استرس!