موضوعات داغ

سامانه یکپارچه با خودروهای جدید باز می شود، علت تاخیر در اجرای فروش مرحله سوم خودرو؟

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

شورای رقابت اعلام کرد تاخیر چند روزه در اعلام زمان فروش مرحله سوم خودرو از طریق سامانه یکپارچه، به دلیل عرضه مدل‌های جدید خودرو توسط خودروسازان بوده است.

سخنگوی شورای رقابت، سپهر دادجو توکلی، در گفتگو با رسانه ملی اظهار داشت که سامانه فروش یکپارچه همچنان فعال است و میزان عرضه خودرو در حال حاضر بیشتر از تقاضاست. توکلی گفت از بهمن ماه 1401 که بازار خودرو با تقاضای کاذب مواجه بود، اکنون با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به ثبات و آرامش رسیده‌ایم.

توکلی هدف شورای رقابت را رقابتی کردن بازار و تأمین عرضه مطلوب خودرو عنوان کرد و گفت تلاش می‌شود تا بازار به حالت خودتنظیم‌گر درآید.

توکلی تأکید کرد با همکاری شورای رقابت، سازمان حمایت و وزارت صمت، ثبات و آرامش نسبی به بازار خودرو بازگشته است. سامانه فروش یکپارچه نیز به کار خود ادامه می‌دهد تا خودروهای اقتصادی‌تری را برای اقشار مختلف جامعه عرضه کند.

توکلی در ادامه تأکید کرد که سامانه فروش یکپارچه خودرو به کار خود ادامه می‌دهد تا خودروهای اقتصادی‌تر برای قشرهای مختلف جامعه عرضه کند و مصرف‌کننده واقعی به خودروی مطلوب خود با کیفیت مناسب و قیمت مقرون به صرفه دست یابد. سامانه یکپارچه فروش خودرو یکی از مهمترین اقدامات دولت برای شفاف‌سازی بازار و جلوگیری از افزایش قیمت‌های غیرمنصفانه بوده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد