موضوعات داغ

ادعای عجیب وزیر صمت در خصوص واردات خودرو، تحویل ۶۰ هزار خودروی خارجی تا پایان سال

عکس مطلب اول

اوایل شهریورماه بود که جناب علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور در هفته دولت و در حاشیه برگزاری مراسم تحویل خودروهای وارداتی ۱۴۰۲ به مشتریان، از تحویل خودروهای وارداتی تا ۴ ماه آینده خبر داد.

اما حالا پس از گذشت تقریبا یک ماه، این مسئول محترم در حضور رئیس‌جمهور، ادعای جدیدی را پیرامون عرضه خودروهای وارداتی مطرح کرده است. به گفته وی، تاکنون حدود ۱۵۰۰ خودروی خارجی به مشتریان تحویل شده و از ماه آینده (آبان ماه ۱۴۰۲)، حدود ۱۰ هزار خودرو به طور ماهانه در دسترس خریداران قرار می‌گیرد، به نحوی که تا پایان سال، ۶۰ هزار خودروی خارجی تحویل مشتریان شود.

البته که ادعای جدید وزیر صمت تاحدی اغراق‌آمیز و ناشدنی به نظر می‌رسد. حتی در بین سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ که خبری از تحریم‌های شدید بین‌المللی نبود و اقتصاد ایران تورم ۵۰ درصدی نداشت، بازهم آمار واردات خودرو به طور سالانه به رقم حداکثر ۷۰ هزار دستگاه اشاره می‌کرد.

در حال حاضر هرچند واردات خودرو تاحدی روی غلتک افتاده و دست‌کم ترخیص برخی برندها از گمرک با سرعت بیشتری انجام می‌شود، ولی با توجه به نابسامانی‌های متعدد در بازار و احتمال اخذ تصمیمات ناگهانی در مورد قیمت‌گذاری، کانال مجاز و نحوه عرضه و ...، بعید به نظر می‌رسد وعده وزیر صمت عزیز تا پایان سال تحقق پیدا کند، دست‌کم نه با آمار ۶۰ هزار دستگاه!

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/7/11
بهتر بود پانویس همین پیام مینوشتن *اعداد به ریال است...