موضوعات داغ

مرحله چهارم فروش خودروهای وارداتی از فردا آغاز می شود + جدول قیمت آبان 1402

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

پیرو اطلاعیه سامانه یکپارچه خرید خودروهای وارداتی، مرحله چهارم فراخوان خرید خودروهای وارداتی از فردا آغاز خواهد شد.

در این مرحله فقط آن دسته از متقاضیانی که در مرحله نخست ثبت‌نام کرده بودند، می‌توانند برای انتخاب سه خودروی اولویت‌دار خود اقدام نمایند. این فرصت از روز سه‌شنبه تاریخ ۱۶ آبان به مدت دو روز تا ساعت ۲۳:۵۹ روز ۱۸ آبان 1402 ادامه دارد.

در این مرحله، قیمت خودروها در دو گروه اعلام می‌شود. گروه نخست خودروهایی هستند که قیمت قطعی آن‌ها مشخص شده است. این قیمت‌ها در جدول شماره یک آورده شده‌اند. گروه دوم خودروهایی با قیمت علی‌الحساب هستند که در جدول شماره دو اعلام شده‌اند.

البته باید توجه داشت که قیمت‌های اعلام شده در هر دو جدول فقط شامل قیمت در بندر و پس از واردات خودرو هستند و مالیات‌ها، بیمه، هزینه‌های شماره‌گذاری و دیگر مخارج پس از ترخیص در نظر گرفته نشده‌اند.

در مورد پرداخت قیمت خودروهای دسته دوم با قیمت علی‌الحساب نیز تبصراتی آورده شده است. بر اساس تبصره چهارم این اطلاعیه، در صورتی که قیمت خودرو علی‌الحساب باشد، پرداخت اولیه متقاضیان برابر ۵۰ درصد قیمت علی‌الحساب خواهد بود که پس از اعلام قیمت نهایی توسط شورای رقابت، مابقی مبلغ پرداخت خواهد شد.

یکی دیگر از موارد مهم اعلام شده در این اطلاعیه، زمان تحویل خودروهاست. بر اساس تبصره ششم، واردکنندگان باید حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از انعقاد قرارداد، نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه قیمت نهایی و تحویل خودرو به متقاضیان اقدام کنند. در غیر این صورت، متخلفین مطابق آیین‌نامه مربوطه مجازات خواهند شد.

همچنین بر اساس تبصره هشتم این اطلاعیه، تخصیص خودروها بر اساس رتبه ثبت‌نام و اولویت انتخابی متقاضیان انجام خواهد شد. در پایان نیز تبصره دهم بیان می‌دارد که تمام اطلاعات مربوط به متقاضیان برای نهادهای ذی‌ربط قابل دسترسی است.

جدول 1 خودروهای با قیمت قطعی در مبادی ورودی

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی در مبادی ورودی
1 ماموت خودرو جتا VS7 20,225,000,000
2 کوشا خودرو کیا Sonet 17,473,000,000
3 پارس خودرو زوتی DL5 8,265,000,000
4 ماموت خودرو جتا VS5 16,957,000,000

جدول 2 خودروهای با قیمت علی الحساب در مبادی ورودی

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی در مبادی ورودی
1 پارسیان موتور مانلی فیات 500 15,000,000,000
2 راسا موتور خاورمیانه سوزوکی سیاز 10,000,000,000

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد