موضوعات داغ

مجوز واردات خودرو توسط فوتبالیست های تیم ملی باطل شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

دیوان عالی عدالت اداری، رأی به بی‌اعتباری مصوبه واردات خودروهای لوکس برای بازیکنان تیم ملی فوتبال داد

پس از صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، هیئت وزیران جمهوری اسلامی ایران مصوبه‌ای را به تصویب رساند که بر اساس آن، امتیاز واردات خودروهای لوکس خارجی برای بازیکنان تیم ملی در نظر گرفته شده بود. این مصوبه با اعتراض گسترده بسیاری از ورزشکاران سایر رشته‌های ورزشی مواجه شد که خواستار برخورداری از حقوق و امتیازات مشابه با همتایان خود در تیم ملی فوتبال بودند.

دیوان عالی عدالت اداری جمهوری اسلامی ایران، در واکنش به اعتراضات گسترده و مکرر ورزشکاران، رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار داد. پس از بررسی‌ها و تشکیل جلسات رسیدگی، هیئت عمومی دیوان عالی عدالت اداری به اتفاق آرا مصوبه یادشده هیئت دولت را به دلیل «ایجاد تبعیض ناروا میان ورزشکاران» ابطال نمود.

گفتنی است، پیش از ابطال این مصوبه، تعدادی از بازیکنان تیم ملی فوتبال نیز موفق به واردات خودروهای لوکس خارجی به کشور شده بودند. با این حال، سردار کمال هادیان‌فر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، تأکید کرده بود که تا زمان صدور مصوبه صریح از سوی دولت، اجازه ثبت و پلاک گذاری این خودروهای وارداتی را نخواهند داد.

به گفته وی، ثبت خودروهای لوکس و آمریکایی که عامل تفاخر محسوب می‌شوند، با موانعی روبرو بوده و تاکنون نیز هیچ‌یک از آن‌ها پلاک نشده‌اند. همچنین، برخی از این خودروها دارای مشکلات گمرکی هستند که نیازمند رفع آن مشکلات خواهد بود.

نظرات کاربران

3 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/9/28
مرسی
1402/10/1
خدا رو شکر
1402/10/5
خیلی خوبه دمشون گرم