موضوعات داغ

خودرو برقی و مضحک روسی، عنوان زشت ترین خودرو جهان را کسب کرد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

برای سال‌ها فیات مولتی پلا با اقتدار عنوان زشت‌ترین خودرو جهان را در اختیار داشت. با این حال به نظر می‌رسد تمشک طلایی ایتالیایی‌ها اکنون به روس‌ها رسیده است. دانشگاه پلی‌تکنیک مسکو در اقدامی غافلگیرکننده، یک خودرو برقی با ظاهری مضحک را رونمایی کرده است که به راحتی می‌تواند عنوان زشت‌ترین خودرو جهان را از آن خود کند. این خودرو برقی روسی که با نام آمبر معرفی شد، سیلی از انتقادات را در فضای مجازی علیه خود برانگیخت.

گویا این خودرو روسی زشت تنها یک نمونه اولیه است و نسخه تولید انبوه آن در سال 2025 به بازار خواهد آمد. کارخانه Avtotor در کالینینگراد مسئولیت مونتاژ خودرو روسی آمبر را برعهده گرفته است. این کارخانه تا پیش از تحریم صنعت خودروسازی روسیه به مونتاژ مدل‌های بی ام و، فورد، کیا و هیوندای مشغول بود. با این حال خروج شرکت‌های بین‌المللی از بازار روسیه، این خودروساز را به وضعیت اسف باری وارد کرده است!

آمبر

دانشگاه پلی تکنیک مسکو جزئیاتی از مشخصات خودرو آمبر همچون قدرت، برد و نحوه شارژ منتشر نکرده است. منتقدان خودرویی به این موضوع اشاره کرده‌اند که ظاهر عجیب و غریب آمبر، به دلیل زیرساخت نامناسب آن ایجاد شده است. در واقع تیم توسعه آمبر قطعات گوناگون را از خودروهای مختلف گردهم آورده‌اند و آن‌ها را روی خودرو آمبر نصب کرده‌اد. چراغ‌های روشنایی گرد با ظاهری شبیه چشم حشرات و همچنین دو دریچه نامتعارف سمت راست، توجهات بسیاری را به خود جلب کرده‌اند.

برخی از افراد حتی حدس می زنند که اجزای خودرو ممکن است از AliExpress تهیه شده باشند، با این حال موضوع فوق تایید نشده است. البته طبق اطلاعات رسمی، موتورهای الکتریکی، باتری، اینورتر و سایر اجزای پیشرانه همگی در روسیه توسعه و مونتاژ می شوند.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/10/3
این خودرو از نظر من خوبه.اگر جایی هست که من بتونم بخرمش معرفی کنید