موضوعات داغ

آمار رسمی واردات خودرو توسط وزیر صمت در مجلس اعلام شد + جزئیات

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

وزیر صمت در جریان سوال جلال رشیدی کوچی و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص روند واردات خودرو در صحن علنی مجلس حاضر شد و به سوال های نمایندگان پاسخ داد.

علی آبادی با اشاره به پیگیری روند واردات گفت: براساس آمار ثبت شده و اسناد وزارت صمت که قابل ارائه است، در حال حاضر 93,343 دستگاه خودرو تا این لحظه برای واردات در ایران ثبت سفارش شده است و این آمار در حال افزایش است. تعداد خودروهای وارد شده به کشور تا این لحظه 9,176 دستگاه، تعداد خودروهای درحال حمل 10,176 دستگاه، تعداد خودروهای تحویل شده به مشتریان 8,220 دستگاه، تعداد خودروهای پلاک شده در حدود 4000 دستگاه، تعداد افراد ثبت نامی و احراز شده ,93833 نفر و افراد منصرف شده 3,505 نفر، افراد مانده در صف انتظار 30,433 نفر و افراد تعیین تکلیف شده 7,121 نفر هستند

او در ادامه گفت: به این ترتیب فرایند واردات خودروهای نو از برندهای سوزوکی، تویوتا، کیا، هوندا و سایر برندها اعم از چینی و غیرچینی در مسیر واردات قرار دارند و در جریان هستند.

وزیر صمت در ادامه سخنانش افزود: در پروژه واردات خودرو 23 شرکت درخواست واردات داده و مجوز گرفته اند و برای دادن مجوز بیشتر منعی وجود ندارد و باید به سمتی برویم که افراد به صورت شخصی بتوانند خودرو وارد کنند.

او در پاسخ به وضعیت واردات خودروهای کارکرده گفت: آیین نامه واردات خودروهای کارکرده پس از تصویب در مجلس به دولت ابلاغ شده و با بررسی انجام شده در کمیسیون های تخصصی در دولت نیز به تصویب رسیده و به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه دولت و وزارت صمت پیگیر واردات خودرو است گفت: من تا الان هرچقدر ارز دریافت کردم، خودروی مربوطه را وارد کردم.

او در خصوص وضعیت فعلی بازار خودرو اضافه کرد: دو عارضه قدیمی کاهش تولید خودروسازان به زیر یک میلیون دستگاه، همچنین تولید خودروی ناقص و توقف واردات و آشفتگی بازار خودرو کشور، که در بازار خودروی در بازه زمانی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ ایجاد شده بود، امروز بر اساس برنامه‌های اجرایی وزارت صمت، به شکل مدیریت شده درآمده است و به نحوی که در تولید داخل امسال هم مانند سال گذشته رشد تولید خودروی کامل را خواهیم داشت.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد