موضوعات داغ

ثبت نام اولیه خودروهای وارداتی جانبازان از فردا آغاز می شود + نحوه ثبت نام

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

جانبازان مشمول دریافت خودروهای وارداتی می‌توانند برای اطلاع از انواع خودروهای عرضه شده و انتخاب نوع خودروی مورد نیاز خود، از فردا به سایت Janbazan.saleauto.ir مراجعه نمایند. بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، این مرحله صرفا برای پایش تقاضای جانبازان و برنامه‌ریزی واردات و زمان‌بندی تحویل خودروها خواهد بود.

مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت، در این باره گفت: بر اساس آیین‌نامه اجرایی بند و تبصره 7 ماده واحده قانون بودجه 1402 و تکالیف مترتب بر آن، جانبازان از چهارشنبه به مدت 9 روز می‌توانند با مراجعه به سایت یادشده، نوع خودروی مورد نیاز خود را مشخص کنند.

به منظور جلوگیری از ایجاد ازدحام و بروز مشکلات احتمالی در نمایش خودروها، این کار در سه مرحله انجام خواهد شد. در روزهای چهارم و پنجم بهمن ماه، جانبازان 70 درصد ویژه می‌توانند خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند. در روزهای ششم و هفتم بهمن ماه، سایر جانبازان 70 درصد اقدام به انتخاب خودرو خواهند کرد. در نهایت، روزهای هشتم و نهم بهمن ماه نوبت به جانبازان 50 تا 69 درصد می‌رسد تا با مراجعه به سایت، خودروهای وارداتی مورد نظر خود را مشاهده و انتخاب کنند.

همچنین به منظور جلوگیری از هرگونه اجحاف به حقوق جانبازان، روزهای 10 تا 12 بهمن ماه مجدداً سامانه برای همه جانبازان واجد شرایط باز خواهد بود تا افرادی که از ثبت‌نام جا مانده‌اند یا قصد ویرایش دارند، بتوانند اقدام کنند.

ضیغمی تصریح کرد: تعیین سقف انتخاب خودرو توسط جانبازان بر اساس فهرست ارائه شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ دخالتی در آن ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه تمام خودروهای نمایش داده شده دارای حداقل تقاضا هستند، چنانچه حد نصاب خودرویی تکمیل نشود، جانباز محترم اطلاع‌رسانی خواهد شد تا خودروی دیگری را انتخاب کند. بنابراین انتخاب خودرو هیچ حقی برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند و تعهد شرکت‌های واردکننده زمانی ایجاد می‌شود که با جانبازان قرارداد منعقد کنند.

وی تصریح کرد: پس از پایان مهلت ثبت‌نام، جانبازانی که خودروی مورد نظرشان به حد نصاب رسیده باشد، اطلاع‌رسانی خواهند شد تا نسبت به عقد قرارداد با شرکت‌های واردکننده اقدام کنند. انتخاب خودرو صرفا برای برنامه‌ریزی واردات و تعیین زمان‌بندی تحویل است و هنوز هیچ تعهدی برای شرکت‌های واردکننده ایجاد نشده است.

در پایان ضیغمی با اشاره به فرایند خرید خودرو گفت: پس از انعقاد قرارداد، جانبازان باید منتظر تحویل خودروها در زمان‌بندی اعلام شده باشند. البته احتمال دارد به دلیل محدودیت‌هایی همچون کمبود قطعات یا مشکلات حمل و نقل، زمان تحویل خودروها به تعویق بیفتد. در این صورت انتظار می‌رود مسئولان ذی‌ربط به موقع جانبازان را مطلع کنند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد