موضوعات داغ

چانگان یونی زد 2024 معرفی شد، قیمت احتمالی 1 میلیارد 175 میلیون تومان در چین + عکس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

به تازگی، تصویر رسمی کراس اوور چانگان یونی-زد (Changan UNI-Z) منتشر شد. براساس اطلاعات قبلی وزارت صنعت و اطلاعات تکنولوژی چین، این خودرو به عنوان یک خودروی شاسی بلند کامپکت و هیبریدی پلاگ-این معرفی شده است که شبیه به خانواده قبلی چانگان است. تفاوت مدل‌های هیبریدی پلاگین این موضوع است که این خودرو با سیستم هیبریدی جدید چانگشا (Changsha) مجهز خواهد شد که مسئولان چانگان می‌گویند تجربه سفر هیبریدی جدیدی را ارائه خواهد کرد. انتظار می‌رود این خودروی جدید در فصل اول امسال رونمایی شود و قیمت آن احتمالا حدود 150،000 یوآن (21,060 دلار) خواهد بود.

یونی-زد جدیدترین اثر چانگان از مجموعه یونی است. نام این خودرو از "زد" گرفته شده است. "زد" خود دارای تاثیر نمادینی از آینده و تکنولوژی است و همچنین با واژه هایی مانند "بیشترین" و "نسل زد" مرتبط است. چانگان یونی-زد ویژگی‌های جوان‌پسندانه و تکنولوژیکی سری یونی را ادامه خواهد داد و تجربه رانندگی خالص‌تر و هوشمندتری را برای برآورده کردن نیازهای خودرویی کاربران جوان بیشتر ارائه خواهد کرد.

از لحاظ ظاهری، چانگان یونی-زد از زبان طراحی عمودی و افقی خانواده یونی پیروی می‌کند. این خودرو از یک شبکه بدون حاشیه و طراحی شبکه پارامتریک برای افزایش عرض بصری جلوی خودرو استفاده کرده است و حس قوی‌تری از آینده و تکنولوژی ایجاد می‌کند. چراغ‌های جلو از مجموعه‌های چراغ LED با اشکال تیز جریانی استفاده می‌کنند که باعث می‌شود خودرو چابک‌تر به نظر برسد.

در نمای جانبی بدنه خودرو، چانگان یونی-زد شکل فست‌بک محبوب را نمایش می‌دهد. در عین حال، کمربند طرفین خودرو از طراحی منحنی تکی سنتی صرف نظر کرده و از سطح منحنی مربعی استفاده می‌کند. سطح منحنی پایینی از طراحی برش مستقیم استفاده می‌کند که بدنه را محکم‌تر و سخت‌تر می‌سازد و به بدنه نگرش حرکتی قوی می‌دهد.

قسمت عقب از طراحی چراغ عقب از نوع ادامه‌دار و طراحی مکانیکی دم استفاده کرده است که حس و حال جوان‌پسندانه و تکنولوژیکی بدنه را افزایش می‌دهد. از لحاظ اندازه بدنه، طول، عرض و ارتفاع خودروی جدید به ترتیب 4730/ 1890 / 1680 (1660) میلی‌متر است و فاصله محورهای آن 2795 میلی‌متر است.

طراحی چراغ عقب چانگان یونی-زد

از لحاظ فضای داخلی، چانگان یونی-زد از طراحی کابین یکپارچه استفاده کرده است و به طور کلی جو تکنولوژیک و لوکس آن بسیار قوی است. در این میان، آنچه بیشترین توجه را جلب می‌کند، صفحه نمایش مرکزی شناور بسیار بزرگی است که با خودرو تجهیز شده است. در عین حال، کنسول مرکزی، جعبه دسته دنده و پنل‌های درب طرفین همگی با پوشش چرم نرم در مساحت‌های بزرگ پوشانده شده‌اند که احساس کیفیت داخلی بالا را القا می‌کنند.

قابل ذکر است که در مرکز کنسول مرکزی چانگان یونی-زد، نزدیک به شیشه جلوی خودرو، بخشی شبیه به راکتور هسته‌ای کشتی وجود دارد که مانند یک راکتور هسته‌ای روشن می‌شود. گفته می‌شود این قطعه یک نور محیطی برنده‌ای است که می‌تواند با وضعیت رانندگی خودرو مرتبط شود تا تجربه رانندگی تکنولوژی آینده‌ای غرق‌کننده‌ای را برای کاربران فراهم کند.

فضای داخلی چانگان یونی-زد

چانگان یونی-زد با یک سیستم هیبریدی جدید مجهز خواهد شد که توسط خودروسازی چانگان در 27 ماه طراحی شده است. علاوه بر عملکرد عالی در انواع عملکردهای پایه، می‌تواند تجربه رانندگی خیلی خوبی نیز ارائه دهد. این خودرو با یک سیستم هیبریدی پلاگ-این بر پایه موتور طبیعی تنفسی 1.5L مجهز شده است که حداکثر قدرت موتور آن 72 کیلووات است.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/11/21
انشالله وارد ایران بشن