موضوعات داغ

پیشنهاد جایگزینی پژو پارس با محصول دارای استاندارد با شرایط پرداخت اقساطی توسط ایران خودرو

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

اخیراً مدیر عملیات فروش شرکت ایران‌خودرو اعلام کرد که به دلیل عدم توانایی پلتفرم پارس در تطابق با استانداردهای ۸۵ گانه، این شرکت پیشنهادهایی به متقاضیان خرید پارس ارائه کرده تا آن را با سایر خودروهای استاندارد ایران‌خودرو جایگزین کنند.

به گفته وی، ایران‌خودرو به منظور احترام به حقوق مشتریان، شرایط خرید سایر محصولات دارای استاندارد ۸۵ گانه را برای متقاضیان پارس فراهم کرده است. پیشنهادهای ارائه شده شامل خودروهای سورن و پژو ۲۰۷ سقف شیشه‌ای است که از لحاظ کلاس ابعادی و مقبولیت بازاری، نزدیک به پارس محسوب می‌شوند.

علاوه بر این، ایران‌خودرو براساس اولویت‌بندی سامانه یکپارچه، متقاضیان پارس را برای انتخاب یکی از خودروهای جایگزین و حفظ نوبت تحویل خودرو بر اساس زمان واریز وجه، فراخوانده است.

از سوی دیگر، ایران‌خودرو به منظور تسهیل پرداخت وجه خودرو برای متقاضیان پارس، امکان پرداخت اقساطی بخشی از قیمت خودروهای جایگزین را فراهم کرده است. با وجود اینکه قیمت تمام خودروهای ایران‌خودرو تفاوت قابل توجهی با بازار آزاد دارد، این امکان به منظور حمایت از مشتریان پارس ایجاد شده است.

طبق اظهارات مسئولان ایران‌خودرو، عدم تطابق پلتفرم پارس با استانداردهای اجباری خودروسازی، منجر به توقف تولید این محصول شده است. از آنجایی که بازطراحی پلتفرم برای رفع ایرادات، هزینه بسیار بالایی در پی دارد، تصمیم گرفته شده پارس از چرخه تولید خارج شود.

البته ایران‌خودرو متعهد شده که حقوق مشتریان پارس را رعایت کند. به همین منظور، علاوه بر ارائه خودروهای جایگزین، سعی کرده شرایط پرداخت برای متقاضیان را تسهیل نماید.

متقاضیان پارس می‌توانند با مراجعه به سایت ایران‌خودرو، نسبت به انتخاب یکی از خودروهای جایگزین اقدام کنند. البته تغییر خودروی انتخابی منوط به موافقت ایران‌خودرو خواهد بود.

همچنین، بخشی از وجه پرداختی بصورت اقساطی دریافت می‌شود. میزان وام قابل پرداخت اقساطی بستگی به مدل خودروی جایگزین دارد. در مجموع، سیاست ایران‌خودرو بر اساس حفظ حقوق مشتری و جبران خسارت احتمالی آنها در نتیجه توقف تولید پارس، اتخاذ شده است.

آنچه مسلم است، توقف یکباره تولید پارس بدون ارائه راهکارهای جایگزین مناسب، می‌توانست به حقوق عده زیادی از مشتریان آسیب برساند. خوشبختانه ایران‌خودرو با درک این موضوع، تلاش کرده است تا ضمن حفظ منافع مشتریان، معضلات ناشی از توقف تولید پارس را برای آنها به حداقل برساند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد