موضوعات داغ

تولید پژو پارس تا بهار 1403 ادامه دارد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

شرکت ایران خودرو خبر مهمی را برای متقاضیان محصول پرطرفدار پارس اعلام نموده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این شرکت با تامین قطعات مورد نیاز و دریافت مجوزهای لازم امکان ادامه تولید خودرو پارس را در فصل بهار سال آینده فراهم آورده است. بدین منظور، به زودی فرایند فراخوان و ثبت نام متقاضیان واجد شرایط بر مبنای اولویت‌های سامانه یکپارچه آغاز خواهد گردید.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به مساعدت‌های صورت گرفته، شرکت ایران خودرو سفارش‌گذاری قطعات لازم برای تولید این محصول را انجام داده و آماده است تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود خطوط تولید، نسبت به ادامه ساخت این خودرو اقدام تا حداقل سه ماه ابتدایی 1403 نماید.

پیش از این اعلام شده بود که این خودرو در پایان 1402 از خط خارج شده و ادامه پیدا نخواهد کرد اما با توجه به حواشی بوجود آمده و همچنین خیل خریداران منتظر و در صف برای این خودرو، بنظر می‌رسد حداقل فعلا مجوز خاص برای تولید این خودرو ارزان، بی کیفیت اما پرطرفدار صادر شده است.

پژو پارس

معرفی پژو پارس

پژو پارس، سدان خانوادگی اقتصادی، روزگاری همچون پیکان و پژو 405 برای ایران خودرو حکم گاو شیرده را داشته است. این محصول با قیمت مناسب و هزینه نگهداری قابل قبول، موفق به جلب نظر بسیاری از مشتریان در بازار خودروهای ارزان‌قیمت گردیده است. پژو پارس از نظر فضای داخلی جادار بوده ولی کیفیت سواری و هندلینگ در شرایط ضعیف قرار دارد. اما به دلیل طراحی محبوب خود و قیمت پایین تر نسبت به سایر خودروها به راحتی در بازار دست‌دوم به پول نقد تبدیل می‌شود.

این پلتفرم قدیمی از نظر امکانات رفاهی و ایمنی در سطح پایینی قرار دارد و از لحاظ کیفیت فنی، مونتاژ و رنگ نیز چندان درخشان عمل نمی‌کند، اما با تکیه بر مزایای ذکر شده، می‌تواند به عنوان یک انتخاب منطقی، هرچند از سر اجبار، مورد توجه قرار گیرد.

توضیحات عکس

مشخصات فنی پژو پارس سفارشی سال

پیشرانه پژو پارس سفارشی سال، موتور قدیمی XU7 است که با بهینه‌سازی قطعات، اکنون با نام XU7P در زیر کاپوت این خودرو جای گرفته است. این پیشرانه قادر به تولید 97 اسب بخار قدرت و 146 نیوتن‌متر گشتاور است و نیروی تولیدی را از طریق یک گیربکس 5 سرعته دستی به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. با وزن حدود 1165 کیلوگرم، پژو پارس سفارشی سال شتاب‌گیری مناسبی دارد و می‌تواند در مدت زمان 12 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر برسد. حداکثر سرعت این خودرو 190 کیلومتر ثبت شده است.

پیشرانه XU7P در رانندگی ترکیبی، در هر 100 کیلومتر حدود 7.06 لیتر مصرف سوخت دارد که نسبت به موتور XU7 بهبود قابل توجهی را نشان می‌دهد. قطعاتی همچون میل بادامک، میل لنگ، پوسته یاتاقان، سرسیلندر، مجموعه شاتون، رینگ و پیستون، روغن موتور، مجموعه کلاچ، قالپاق سوپاپ‌ها و ورودی هوا در این پیشرانه آپدیت شده و تغییرات کامل یافته‌اند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد