موضوعات داغ

آمار وحشتناک تصادفات موتورسواران در سال 1402

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

آمارهای اعلام شده از سوی پلیس راهور تهران بزرگ نشان می‌دهد که موتورسواران در سال گذشته، سهم قابل توجهی از تصادفات جرحی و فوتی در پایتخت را به خود اختصاص داده‌اند. سرهنگ علی اصغر شریفی، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، اظهار داشت که در طول سال 1402، 46 درصد از کل تصادفات فوتی در شهر تهران مربوط به موتورسواران بوده است. به عبارت دیگر، از هر 10 نفری که در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند، حدود 5 نفر آنها موتورسوار بوده‌اند.

علاوه بر این، آمارها حاکی از آن است که 64 درصد از تصادفات جرحی نیز در این بازه زمانی، متعلق به موتورسیکلت‌سواران بوده است. این درصد بالا، نگرانی‌های جدی را در خصوص ایمنی و سلامت موتورسواران در شهر تهران برمی‌انگیزد. سرهنگ شریفی همچنین خاطرنشان کرد که در همین مدت، 13 درصد از کل تصادفات خسارتی شهر تهران نیز ناشی از برخورد با موتورسیکلت‌ها بوده است.

وی تأکید کرد که موتورسواری که به هر دلیلی با زمین برخورد می‌کند، در معرض آسیب‌دیدگی قرار می‌گیرد و اگر این برخورد شدیدتر باشد، می‌تواند منجر به جراحات جدی یا حتی فوت شود. این آمارها، ضرورت توجه بیشتر به ایمنی و آموزش موتورسواران را برجسته می‌سازد تا از این طریق، بتوان از تلفات جانی و خسارات ناشی از تصادفات کاست.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد