موضوعات داغ

اکسید اکسلانتیکس ET در نمایشگاه پکن رونمایی شد + عکس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

در تاریخ 18 مارس، برند اکسید چری اعلام کرد که پیش فروش شاسی بلند الکتریکی جدید پرچمدار خود، اکسلانتیکس ای تی از 15 آوریل در چین آغاز خواهد شد. این خودرو در بازار چین با نام استرا ای تی شناخته می شود و در نمایشگاه خودرو پکن رونمایی شده است. اولین مجموعه از خودروهای تولید انبوه آن در ژانویه در استان آنهویی از خط تولید پایین آمدند. نسخه ای با محرک برقی رانشی نیز در آینده عرضه خواهد شد.

اکسلانتیکس ET که در رده شاسی بلندهای متوسط تا بزرگ جای می گیرد، ابعادی به اندازه 4955/1975/1698 میلی متر دارد و فاصله محوری آن 3000 میلی متر است.

این خودرو بر پایه پلتفرم الکتریکی برتر E0X چری توسعه یافته است. نمای جلویی آن گریل بسته و چراغ های جلوی یکپارچه دارد. در عقب نیز از چراغ های عقب یکپارچه بهره گرفته شده است. و البته دستگیره های برآمده محبوب برای این خودروی الکتریکی حذف نشده اند.

علاوه بر این، اکسلانتیکس ای تی به 30 حسگر و دو تراشه اورین-ایکس مجهز شده تا قابلیت های پیشرفته کمک به رانندگی را برای سناریوهای رانندگی شهری و بزرگراهی محقق سازد.

اکسید اکسلانتیکس ET رونمایی در نمایشگاه پکن شد

در داخل کابین، نمایشگر کنترل مرکزی 15.6 اینچی قرار دارد که حالت های مختلفی از جمله حالت کودک، حیوان خانگی و کارائوکه را یکپارچه می کند. اندازه صفحه نمایش ابزار در حال حاضر فاش نشده است.

دیگر امکانات شامل صندلی های شناور، تهویه/گرمایش/ماساژور صندلی، سیستم صوتی 23 بلندگوی لایون ملودی مکس، سان روف 2.38 متر مربعی و یک سیستم پایش سلامتی خودساخته است که می تواند ضربان قلب، فشار خون و سایر داده های سلامت سرنشینان را به طور لحظه ای پایش کند.

فضای داخلی اکسید اکسلانتیکس ET

نیروی محرکه از دو موتور الکتریکی جلو و عقب تامین می شود که حداکثر توان آنها به ترتیب 183 کیلووات/230 کیلووات است. زمان شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت آن 5.46 ثانیه است. باتری آن از باتری لیتیوم-آهن-فسفات نسل جدید 2.0 شنژینگ شرکت کاتل بهره می برد که اکسلانتیکس ای تی را به اولین خودروی تولید انبوه دارنده این باتری تبدیل می کند. در آزمایش سرمای شدید در دمای -20 درجه سانتیگراد در مغولستان داخلی، این خودرو توانست از 20 تا 80 درصد در 24 دقیقه شارژ شود. در شرایط نرمال در دمای 25 درجه سانتیگراد، این خودرو می تواند در 10 دقیقه، 400 کیلومتر برد شارژ دریافت کند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد