شکایت از تسلا در چین به دلیل تصادف

یک مرد چینی به‌دلیل کشته شدن پسرش هنگام رانندگی با سیستم اتوپایلوت تسلا از این خودروساز آمریکایی شکایت کرد. به گزارش رویترز، این روزها سیستم اتوپایلوت تسلا که در ماه اکتبر عرضه شد، به شدت مورد موشکافی قرار گرفته است. شرکت تسلا اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد این سیستم را به‌روزرسانی کرده و محدودیت‌های جدیدی را برای رانندگی بدون کاربرد دست اعمال کرده است که به جلوگیری از تصادفات مرگبار کمک می‌کند.
به نقل از دنیای اقتصاد، شکایت از تسلا در چین اولین شکایت از نقش سیستم اتوپایلوت در یک تصادف است. این در شرایطی است که در دیگر نقاط نیز استفاده از این سیستم تلفات جانی به همراه داشته است. گائو یانینگ، پسر 23 ساله چینی، در اثر برخورد با یک خودروی جاده پاک‌کن کشته شد. خانواده این فرد معتقدند خودروی سدان «مدل اس» تسلا در هنگام تصادف درحالت اتوپایلوت بوده است. شرکت تسلا در بیانیه‌ای اعلام کرده است در مورد این تصادف تحقیق می‌کند.
نظرات
 
 
 
سر الكس فرگوسن 1395/6/28
تسلا و ايلان ماسك ي كلاهبرداره بخاطر پيش فروش خودروهايي كه به سرعت اجازه ورود پيدا كرد و كاملا تست نشد.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران