امکان پیگیری موارد گران فروشی خودروهای وارداتی از طریق سامانه 124

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد وارد‌کنندگان خودرو ملزم به رعایت ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای سواری وارداتی هستند.
به‌دنبال قیمت‌گذاری غیر منطقی برخی از خودروهای وارداتی سازمان حمایت در قالب اطلاعیه‌ای بر لزوم رعایت ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی تاکید کرد. براساس این اطلاعیه به کلیه هموطنان و مصرف‌کنندگان خودرو اعلام می‌شود که ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای سواری وارداتی از تاریخ 26/ 11/ 93 در وب‌سایت رسمی این سازمان برای بهره‌برداری و رعایت در اقدام قرار داشته و از آنجا که احتمال مغایرت در عملکرد برخی از وارد‌کنندگان و عرضه‌کنندگان خودروهای وارداتی با ضوابط مذکور وجود دارد؛ بنابراین به این وسیله موضوع لازم‌الاجرا بودن ضابطه مذکور ازسوی کلیه فعالان این بخش اعلام می‌شود، بدیهی است وجود هرگونه مغایرت در قیمت‌های فروش با ضابطه مذکور قابلیت پیگیری و برخورد قانونی از ناحیه این سازمان را خواهد داشت. به نقل از تسنیم، همچنین با توجه به ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در فروردین‌ماه سال جاری و تدوین و ابلاغ ضوابط و نظامات آیین‌نامه مذکور موارد قابل توجه در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است بنابراین همه عرضه‌کنندگان خودرو (سواری، تجاری و موتورسیکلت) موظف به رعایت مفاد آیین‌نامه مذکور هستند. در این ارتباط مصرف‌کنندگان در صورت داشتن هرگونه شکایت می‌توانند مراتب را از طریق سامانه 124 با این سازمان و به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها مطرح کنند.
نظرات
 
 
 
بابك 1395/7/10
اقا همشون گرون فروشن ،به خدا بايد شكايتشونو كرد
مهدی 1395/7/10
بازم دروغ یا وعده سر خرمن
danial 1395/7/10
داخلی چطور برای قیمت های ناعادلانه داخلی سامانه ای چیزی نزاشتن عایا... :|
آهان فش چطور فش هم میشه براشون ارسال کنیم از طریق همین سامانه خخخخخخخخخخ
کمال 1395/7/11
چرا اصلن باید گرون فروخته شه به مردم که بعدش بخوان شکایت کنن؟مگه نهاد نظارتی نیستید؟نمایندگی های فروش که قیمتشون رو علنی اعلام می کنن، برید برخورد کنید دیگه خیر سرتون
mashin baz 1395/7/15
این همه گفتند از خودروهای هیبرید برای کاهش آلودگی هوا و مصرف بنزین حمایت میشه و تعرفه ها برداشته میشه . با کمری 220 میلیونی و پریوس 150 میلیونی ؟؟؟؟!! باید قیمت اینها نصف بشه . لطفا شعار ندهید عمل کنید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران