یک ماه تا ابطال مجوز وارد کنندگان غیر رسمی

دنیای اقتصاد: در حالی تنها یک ماه از مهلت سه ماهه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اخذ نمایندگی رسمی از شرکت‌های مادر باقی مانده است که این وزارتخانه اولتیماتوم نهایی خود برای دریافت مجوز از شرکت مادر را به شرکت‌های واردکننده غیرمستقیم خودرو اعلام کرد.

در همین زمینه یدالله صادقی، سرپرست معاونت اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» تاکید کرد که این آخرین مهلت ارائه شده به واردکنندگان است و دیگر اغماضی در این زمینه صورت نمی‌گیرد. وی اظهار کرد: در صورتی که واردکنندگان غیرمستقیم در این مدت مجوز نمایندگی از شرکت مادر را ارائه ندهند، مجوز فعالیت آنها به‌طور حتم ابطال خواهد شد. در همین زمینه هفته گذشته فرهاد احتشام‌زاد، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در نشست خبری با رسانه‌ها با بیان اینکه در حال حاضر 60 درصد نمایندگی‌ها به‌صورت مستقیم از شرکت مادر مجوز فعالیت دریافت کردند و مابقی به صورت غیرمستقیم فعالیت می‌کنند با انتقاد از سیاست‌های وزارت صنعت عنوان کرد، هم‌اکنون برخی از شرکت‌ها در حال مذاکره با شرکت مادر هستند، اما ممکن است مجبور شویم برای واردات برخی خودروها نمایندگی غیرمستقیم داشته باشیم. بر این اساس سرپرست معاونت اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز دستورالعمل وزارت صنعت را در راستای حفظ حقوق مشتریان می‌خواند و می‌گوید: اگر شرکتی در ارائه مجوز مستقیم به ایران تعلل کند، ما نیز نمی‌توانیم بازار مصرف خود را در اختیار خودروهایی قرار دهیم که با واسطه به کشور وارد می‌شوند. بازار خودروهای وارداتی در حال حاضر نیازمند ساماندهی است که یکی از مسیرهای آن اعطای مجوز نمایندگی از سوی شرکت مادر و ورود خودروها با استانداردهای روز جهان است.
نظرات
 
 
 
Aryan 1395/8/4
کاش دولت اولتیماتومهایی که به سایپا و ایرانخودرو میداد هم جدی میگرفت!
کمال 1395/8/4
آقا حق با وزارت صنایع هست اینطوری هم توی هزینه صرفه جویی میشه و وجود یک دلال کم میشه هم گارانتی ها و فراخوان های بین المللی در ایران معتبر میشه هم ماشین سفارش ایران میشه برای نمونه مه شکن سفارش میدهر وی ماشین باشه یا فاق لاستیک به صورت فابریک بلندتر گرفته شه یا ارتفاع ماشین و ....
yasin 1395/8/5
با این کارا فقط قیمت ماشینا بیشتر میشه و سود دولت /دولت هیچ وقت حداقل تو ماشین به نفع مردم کار نکرده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران