موتورهای بزرگی که همچنان قابل خرید هستند

با پیشرفت‌های روز افزون تکنولوژی و روی کار آمدن سیستم‌های جدید، کم کم شاهد بازنشسته شدن پیشرانه‌های تنفس طبیعی هستیم و در این راستا خیلی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی هستند که پیشرانه‌های تنفس طبیعی را تنها بر روی یک محصول خود محدود کرده‌اند و یا دیگر از آنان استفاده نمی‌کنند. حال با حذف موتورهای تنفس طبیعی و روی کار آمدن پیشرانه‌های نسل جدید توربوشارژر، دیگر نیازی به حجم بالای سیلندرها نخواهد بود، چون پیشرانه‌ای 4 سیلندر توربوشارژ قدرتی برابر با یک موتور 6 سیلندر تنفس طبیعی تولید می‌کند که در امر کوچک کردن پیشرانه‌ها کارساز است و از طرف دیگر هم برای کاهش مصرف سوخت، شرکت‌های خودروسازی به کوچک کردن پیشرانه‌ها روی آورده‌اند، ولی اگر یکی از طرفداران موتورهای بزرگ و حجم بالا هستید، هنوز برخی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی به تولید پیشرانه‌های بزرگ و حجم بالا با حفظ توربوشارژر و یا تنفس طبیعی بودنشان تداوم می‌ورزند که در ادامه با 5 تا از بهترین‌های آنان آشنا خواهید شد.
1- دوج وایپر SRT
تنها خودروی سوپر اسپرت دوج، می‌تواند اولین گزینه موجود برای داشتن پیشرانه‌ای حجم بالا باشد،

دوج وایپر

چون در زیر کاپوت خود از یک موتور 8.4 لیتری ده سیلندر سود می‌برد که با داشتن قدرتی 650 اسب بخاری و گشتاوری 800 نیوتن متری، می‌تواند شتاب صفر تا صد 3.5 ثانیه‌ای و حداکثر سرعتی بیش از 325 کیلومتر بر ساعت برای شما داشته باشد.

بوگاتی شیرون

2- بوگاتی شیرون
در زیر کاپوت این خودروی هایپرکار نیز هیولایی 16 سیلندر قدرتمند‌تر با حجم 8 لیتری مجهز به چهار توربوشارژر قرار گرفته که با قدرت 1479 اسب بخاری و گشتاور 1600 نیوتن متری خود، می‌تواند شتاب صفر تا صد کمتر از 2.5 ثانیه و حداکثر سرعت بیش از 420 کیلومتر بر ساعت را به کمک جعبه دنده‌ای دو کلاچه اتوماتیک و سیستم چهارچرخ محرک به ثبت برساند.


بنتلی مولسان

3- بنتلی مولسان
در زیر کاپوت لوکس‌ترین محصول بنتلی با قابلیت شخصی سازی بسیار بالا هم از پیشرانه‌ای 6.7 لیتری هشت سیلندر استفاده شده که در مدل استاندارد قدرت تولیدی آن 505 اسب بخار و گشتاور تولیدی آن هم به 1020 نیوتن متر اعلام شده است، ولی در مدل "اسپید" بنتلی مولسانه قدرتی 530 اسب بخاری و گشتاوری حداکثر 1100 نیوتن متری تولید خواهد شد که به کمک جعبه دنده‌ای هشت سرعته اتوماتیک ZF به چرخ‌های عقبی خودرو ارسال می‌شود.

رولزرویس داون

4- رولزرویس داون
قدرت مورد نیاز برای به حرکت درآوردن رولزرویس داون هم به طور استاندارد از یک پیشرانه 6.6 لیتری 12 سیلندر V شکل BiTurbo تامین خواهد شد که با ارسال حداکثر قدرتی 563 اسب بخاری (420 کیلووات) در دور موتور 5250 دور بر دقیقه و انتقال حداکثر گشتاور 780 نیوتن متری در دور موتور 1500 دور بر دقیقه به چرخ‌ها و در نهایت کمک گرفتن از دریچه‌های جدید الکترونیکی با 30 درصد راندمان بالاتر، قادر به ثبت شتاب صفر تا صد حداقل 4.9 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت در شرایط ایده آل جاده‌ای خواهد بود.

لامبورگینی اونتادور سوپرولوچه

5- لامبورگینی اونتادور
در نهایت هم به سوپر اسپرت لامبورگینی اونتادور می‌رسیم که از پیشرانه‌ی 12 سیلندر حجم بالا سود می‌برد، حال قدرتمندترین مدل از آن که با نام SV یا همان سوپر ولوچه شناخته می‌شود، از یک پیشرانه 12 سیلندر V شکل 750 اسب بخاری به همراه یک جعبه دنده هفت سرعته ISR سود می‌برد که مجهز به پدال‌های تعویض دنده دستی پشت فرمان بوده و با قدرت تعویض دنده در کمتر از 50 میلی ثانیه، می‌تواند شتاب صفر تا صد این خودروی سوپر اسپرت ایتالیایی را به حداقل 2.8 ثانیه و حداکثر سرعت آن را هم به مرز 350 کیلومتر بر ساعت نزدیک کند.
نظرات
 
 
 
بهنام احمدی 1395/8/30
یا خدا قدرت تولیدی بوگاتی رو نگاه!!!!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران