با تنها پورشه پانامرا منصوری ایران بیشتر آشنا شوید + عکس

پورشه پانامرا نخستین بار در سال ۲۰۰۹ معرفی شد و سرانجام در سال ۲۰۱۰ و به عنوان اولین خودروی سدان پورشه پا به خیابان‌ها گذاشت. این سدان اسپرت و لوکس یک خودروی موتور جلو است که در مدل‌های دیفرانسیل عقب و چهارچرخ محرک قابل خریداری است. پانامرا دارای طراحی فست بک است که آن را در رده‌ی محصولاتی همچون مرسدس بنز CLS و بی ام و سری ۶ گرن کوپه قرار می‌دهد.
به قسمت جذاب خودروهای پورشه یعنی بخش فنی آن‌ها که برسیم باید گفت پانامرای نسل اول در ۹ مدل مختلف به بازار عرضه شد که البته بسیاری از آن‌ها در بازار کشورمان موجود نیستند.

پورشه پانامرا منصوری


ضعیف‌ترین گونه‌ی پانامرا بدون هیچ گونه پسوند و پیشوند و تنها با نام پانامرا شناخته می‌شود که دارای یک موتور ۶ سیلندر وی شکل تنفس طبیعی به حجم ۳.۶ لیتر است. این موتور ساخت گروه فولکس واگن بوده و می‌تواند ۳۰۰ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتون متر گشتاور را تولید کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر این مدل چیزی در حدود ۶.۵ ثانیه و حداکثر سرعت آن معادل ۲۶۱ کیلومتر بر ساعت است.
مدل بعدی پانامرا ۴ نام دارد که از نظر فنی با مدل قبلی یکسان است و تنها تفاوت آن‌ها این است که این یکی به سیستم چهارچرخ محرک مجهز است این مورد سبب بهبود شتاب صفر تا صد خودرو به ۶.۱ ثانیه و در عوض کاهش حداکثر سرعت آن به ۲۵۷ کیلومتر بر ساعت شده است.
مدل بعدی پانامرای دیزلی است که یک موتور ۶ سیلندر وی شکل توربو دارد، این مدل توانایی تولید ۲۴۷ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتون متر گشتاور را دارد. شتاب صفر تا صد کیلومتر آن ۶.۸ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است. این خودرو با داشتن مصرف سوخت ۶.۳ لیتر در هر صد کیلومتر کم مصرف‌ترین خودروی تولیدی توسط پورشه است.
مدل بعدی با نام پانامرا S یک مدل هشت سیلندر استو پیشرانه‌ی وی شکل تنفس طبیعی این مدل دارای ۴.۸ لیتر حجم است و می‌تواند ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتون متر گشتاور را تولید کند. این خودروی دیفرانسیل عقب دارای شتاب صفر تا صد کیلومتر ۵.۶ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت است.
مدل بعدی که در بازار کشورمان نیز بسیار محبوب است و فروش بالایی را تجربه کرده مدل پانامرا 4S است. این مدل از نظر موتوری با مدل اس یکسان است و تنها تفاوت آن‌ها این است که مدل ۴ اس از سیستم چهارچرخ محرک سود می‌برد. البته قدرت این مدل‌ها از سال ۲۰۱۳ به بعد به ۴۱۴ اسب بخار و گشتاور آن‌ها نیز به عدد ۵۲۰ نیوتون متر افزایش پیدا کرد. پانامرا ۴ اس دارای شتاب صفر تا صد ۵ ثانیه است و حداکثر سرعت آن تا ۲۸۲ کیلومتر بر ساعت است.
مدل بعدی پانامرا GTS است. این مدل را می‌توان به نوعی مدل تیونینگ شده‌ی ۴ اس دانست. پانامرا GTS با داشتن ۴۴۰ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتون متر گشتاور می‌تواند در حدود ۴.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند و حداکثر سرعت آن ۲۸۸ کیلومتر بر ساعت است.
مدل بعدی پانامرا توربو است. این خودرو دارای یک موتور ۴.۸ لیتر هشت سیلندر مجهز به دو توربوشارژر است که می‌تواند ۵۲۰ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتون متر گشتاور را تولید کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر این مدل ۳.۹ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت است.
آخرین و قدرتمندترین مدل پانامرا نیز مدل توربو S است که با همان حجم و تعداد سیلندر مدل توربو می‌تواند ۵۷۰ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند. شتاب صفر تا صد این مدل ۳.۶ ثانیه و حداکثر سرعت آن معادل ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت است.

پورشه پانامرا منصوری


پورشه پانامرا همچنین با سه نوع گیربکس در بازار موجود است نخستین گیربکس از نوع دستی و شش سرعته است. گیربکس بعدی ۸ دنده‌ی اتوماتیک مجهز به مبدل گشتاور است و ساخت شرکت آیسن سیکو ژاپن است. جالب است بدانید آیسن سیکو یکی از زیر مجموعه‌های تویوتا است.
آخرین گیربکس نیز مدل دوبل کلاچ ۷ دنده مشهور به PDK است که از آن به عنوان یکی از بهترین گیربکس های دوبل کلاچ در جهان یاد می‌شود. این گیربکس فوق پیشرفته نیز ساخت کمپانی ZF فردریش هافن است.

پورشه پانامرا منصوری


اما پانامرایی که امروز خودروبانک به آن خواهد پرداخت یک نسخه‌ی خاص است که روی آن کیت بدنه‌ی منصوری نصب شده است. تیونر ایرانی الاصل منصوری نیازی به معرفی ندارد و بی مقدمه سراغ خود اتومبیل می‌رویم.
این کیت بدنه یک کیت کامل است و شامل بخش هایی چون سپر جلو با ورودی های هوای کربنی، چراغ های روشنایی در روز LED، سپر عقب به همراه خروجی اگزوز مرکزی، دیفیوزر عقب فیبر کربنی، رکاب جانبی از جنس فیبر کربن، قاب آینه‌ی فیبر کربنی، کیت افزایش دنده‌ی پهنای درها و گلگیرها، باله‌ی عقب فیبر کربنی و کاپوت فیبر کربنی می شود.
امکان نصب قاب کربنی در اطرف و روی چراغ ها وجود دارد.

پورشه پانامرا منصوری


در داخل کابین نیز منصوری انواع چرم و پنل های فیبر کربنی را عرضه می کند که البته بر روی خودروی موجدو در ایران نصب نشده اند. هر چند کابین پانامرا آنقدر زیبا و فریبنده است که به نظر نگارنده مدل استاندارد آن نیز به اندازه‌ی مدل های تیونینگ شده زیبایی و جذبه دارد به خصوص اینکه نمونه ی موجود در کشومان دارای تودوزی قهوه ای رنگ زیبا به همراه استفاده از چوب مرغوب در کنسول و فرمان است.

پورشه پانامرا منصوری


منصوری یک کیت توربوشارژر نیز برای پانامرا طراحی و تولید کرده است که می‌تواند قدرت تولیدی موتور هشت سیلندر را به ۶۹۰ اسب بخار و گشتاور آن را به ۸۵۰ نیوتون متر برساند. با چنین مشخصاتی منصوری ادعا کرده است که شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو ۴ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت است. البته با توجه به وضعیت جاده‌های ایران خودرویی با چنین قدرتی در صورت حضور در ایران جایی برای استفاده از حداکثر توانایی های خود نخواهد داشت. نمونه‌ی موجود در ایران نیز از نوع ۴ اس بوده و دارای ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتون متر گشتاور است. همین میزان قدرت نیز این خودرو را تبدیل به مدلی بی رقیب در خیابان های ایران کرده است. یکی از اصلی ترین زیبایی های پانامرا منصوری رینگ های آن است که از نوع ۵ پر بوده و ۲۱ اینچ قطر دارند. این رینگ های پولیش شده فوق العاده زیبا بوده و ظاهری شبیه به لبه ی برنده‌ی تیغ دارند.
در ادامه و در انتهای مطلب گروه خودروبانک ضمن تشکر ویژه از مالک محترم خودرو شما را به دیدن تصاویر زیبای این پانامرای خاص دعوت می‌کند.
نظرات
 
 
 
حسین 1395/10/15
کاش تیونینگ فنی هم میشد!
کیا 1395/10/15
شیشه های ماشین برقیه o: 😱😰
علیرضا.م 1395/10/15
اصلاً با منصوری حال نمیکنم . بزور میخواد ماشین رو اسپرت کنه.ماشین فابریکش خیلی سنگین تر بود .
رنگ بندی داخلش هم شبیه سمند خودمون شده که .
مشکی فابریکش از همه زیباتره ( البته من قصد بدی ندارم فقط نظر شخصی خودم رو گفتم ) لطفاً به کسی بر نخوره
 • سومیتومو 1395/10/16
  منصوریم اصن باهات حال نمیکنه
 • حامد 1395/10/16
  منم اصن با منصوری حال نمیکنم فقط قصدش خودنمایی هس به هر قیمتی که بگه ما هم تیونیگ میکنم وگرنه یه بار یادمه یه بنز شاسی بلند شش چرخ رو تیونیگ کرد یکم بعدش اتیش گرفت بنزه !! بدبخت صاحبش ... اعتبار بنز رو هم خدشه دار کرد یکی نیس بلد نیستی مجبوری دس بزنی اخه ؟ انگار یه اچار و یه پیچ کوشتی دادی دس یه بچه بهش میگی اینا رو بنداز بریم برات یه چی دیگه میخرم بچه لجبازی میکنه میگه نومیخام نومیخام باید حتما این ماشین رو کفه کنم .. برادر منم همینجوره به خودش میگه مهندس ..ما بهش میگیم چیز خراب کن
 • امیر مهدی 1396/2/12
  آقا شما حال نکن
  همچین میگی انگار همه ماشینای دنیارو دیدی
  آقا تو بدن میاد بده ب من
ناشناس 1395/10/15
خدایا ؟ اختلاف طبقاتی چقدر ؟
علییییییع 1395/10/16
داداش یدونم پراید بخرید بزارید تو پارکینگ، واسه داخل شهر بد نیستا...مصرفش کمه
علی 1395/10/16
با این خودروها که اینقدر ارتفاع شون پايينه،میشه تو جاده های ایران رانندگی کرد ? ولی واقعا ماشین معرکه اي هست،خیلی هم خوب تيونينگ شده
مصطفی 1395/10/16
یادش بخیر
اولین بار مجله پلاک بررسیش کرد
خدا بیامرزه پلاک رو
کسی نمیدونه چه بلایی سر پلاک اومد؟
محمد جواد 1395/10/16
لگن
Omid622 1395/10/16
خیلی ممنون از دوستان خودرو بانک بابت شرح دادن انواع مختلف پانامرا خیلی وقت بود دمبالش بودم
Amin 1395/10/18
البته فیسبوک منصوری یه عکس از این پانامزا گذاشتن و نوشتن که تیوننینگ منصوری نیست فقط کیت های بدنه خریداری شده و تعویض شده
از گاراژ منصوری نیست
مجتبی 1396/3/2
سلام این ماشین رو کجا میشه دید و ایا اگر کسی بخواد این ماشین رو خریداری کنه ایشون میفروشن و اینکه قیمتش چقدره؟
متشکر

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران