تقابل سوپراسپرت‌های مکلارن و لامبورگینی + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
پرداختن به ماشین‌های سوپر اسپرت و صاحب نام بازار بسیار هیجان انگیز است و این هیجان زمانی دوچندان می‌شود که عملکرد و توانایی‌های حقیقی آنان را در مسابقات اتومبیل رانی و یا در مسابقات درگ تماشا کنید. به همین منظور گروه خودروبانک فیلمی از رقابت درگ دو خودروی سوپر اسپرت معروف بازار، یعنی مکلارن 650S و لامبورگینی اونتادور آماده کرده است که می‌توانید در انتها به تماشای آن بپردازید.
پیش از تماشای فیلم بد نیست بدانید که خودروی مکلارن 650S که در یک طرف رقابت قرار دارد از پیشرانه‌ی هشت سیلندر توربو دوقلوی 3.8 لیتری سود می‌برد که بر روی کاغذ با تولید 650 اسب بخار قدرت در کنار گشتاور 678 نیوتن متری، موفق به ثبت حداقل شتاب صفر تا صد 3 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 330 کیلومتر بر ساعت شده است.
در طرف دیگر ماجرا هم گاو سرکش لامبورگینی، یعنی خودروی لامبورگینی اونتادور قرار گرفته است که در بخش مولد قدرتی خود از پیشرانه‌ای 12 سیلندر تنفس طبیعی با حجم 6.5 لیتری سود می‌برد و می‌تواند در حداکثر کارایی خود نیرویی معادل 700 اسب بخار تولید کرده و به کمک جعبه دنده‌ای 7 سرعته (مجهز به پدال‌های تعویض دنده پشت فرمان)، نیروی تولید شده را به سمت چرخ‌های محرک هدایت می‌کند تا برتری مطلق خود را از لحاظ قدرتی به خودروی مکلارن 650S تحمیل کند، ولی این را نباید فراموش کرد که خودروی مکلارن 650S در کنار قدرت کمتر، از یک وزن سبک‌تر و سیستم لانچ قوی‌تر سود می‌برد که می تواند در نتیجه مسابقه تاثیرگذار باشد.نظرات
 
 
 
Ata 1396/2/5
مک لارن زود شروع کرد ولی هیچ چیز از ارزش لامبو کم نشد !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران