قلب فراری در سینه مازراتی!

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مازراتی با رونمایی از خودروی لوانته در اوایل 2016 میلادی، فعالیت رسمی خود را در سگمنت شاسی بلندها آغاز کرد. حال با توجه به فعالیت موفقیت آمیز 1 ساله این خودروی شاسی بلند در مجامع بین المللی، اخیرا با همکاری و مهندسی کمپانی خودروسازی فراری یک پیشرانه جدید و قدرتمند برای مازراتی لوانته S در نظر گرفته شده است.
پیشرانه جدیدی که کمپانی خودروسازی مازراتی از آن سخن می‌گوید، در واقع یک موتور 3 لیتری شش سیلندر بنزینی با مهندسی فراری است که با تجهیز آن به توربوشارژرهای دوقلوی قدرتمند، می‌تواند حداکثر نیرویی 430 اسب بخاری در اختیاراتومبیل قرار دهد تا در عمل این نیروی تولید شده تبدیل به یک شتاب صفر تا صد 5.2 ثانیه‌ای برای شاسی بلند مازراتی لوانته S شود، ولی این پیشرانه بر روی شاسی بلندی همچون مازراتی چندان ارزان قیمت نخواهد بود و برای داشتن یکی از آنان، باید هزینه‌ی 70 هزار و 755 پوندی را به نمایندگی‌های مجاز این خودروساز ایتالیایی در بریتانیا پرداخت کنید تا صاحب یکی از مدل‌های پایه مازراتی لوانته S شوید.
پیش از این هم نیرو محرکه مازراتی لوانته توسط پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی تامین می‌شود که موتور بنزینی از نوع 3 لیتری شش سیلندر با دو قدرت 350 اسب بخاری و 430 اسب بخاری بوده و همچنین پیشرانه دیزلی هم با حجم مشابه 3 لیتری و بلوکه شش سیلندر، می‌تواند حداکثر نیرویی 275 اسب بخاری تولید کند که در این میان هر دو پیشرانه نیروی تولیدی خود را به دستان یک جعبه دنده هشت سرعته می‌سپارند تا نیروی حاصل شده از انفجار سوخت و هوا در داخل سیلندرها را به سمت چرخ‌های محرک هدایت کند.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران