برنامه لکسوس برای تولید نسخه 7 نفره مدل RX

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
این اواخر، شایعاتی در رابطه با ساخت لکسوس RX بزرگ‌تر و لوکس‌تر به گوش می‌رسد و پیش از این هم در خودروبانک گفته بودیم که مدیران لکسوس، در نهایت تصمیم به ساخت یک مدل جدید از شاسی بلند لکسوس RX گرفته‌اند که قابلیت نصب 3 ردیف صندلی در داخل کابین آنان وجود دارد، اما حالا با نزدیک شدن به زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی لس آنجلس آمریکا، شرکت خودروسازی لکسوس تایید کرده است که یک نسخه آماده برای تولید از خودروی شاسی بلند لکسوس RX آماده کرده است که طبق وعده‌های پیشین لکسوس، قابلیت نصب 3 ردیف صندلی در داخل کابین آن وجود خواهد داشت.
خودروی 7 سرنشینه لکسوس RX دارای همان ابعاد استاندارد و فاصله بین دو محور مدل‌های معمولی لکسوس RX خواهد بود، اما از حجم بار لکسوس RX کاسته شده و بجای آن از یک ردیف صندلی 2 سرنشینه استفاده خواهد شد تا این خودروی شاسی بلند بیش از پیش مناسب خانواده‌ها باشد. حال باتوجه به تصاویر ارائه شده از سوی لکسوس، می توان اعضای خانواده جدید این شرکت را تحت عناوین متفاوتی همچون RX 350L و لکسوس RX 450hL شناسایی کرد.
به غیر از تصاویر جدید پیش نمایش، هنوز اطلاعات دقیقی از محصولات جدید لکسوس ارائه نشده است، اما باتوجه به اینکه تنها یک حرف L به انتهای نام خودروهای جدید لکسوس اضافه شده است، به احتمال بسیار زیاد از سیستم‌های محرک دو مدل RX 350 و RX 450h بر روی نسخه‌های جدید استفاده خواهد شد که از لحاط فنی نسخه RX 350 به یک موتور 3.5 لیتری شش سیلندر V شکل مجهز شده که حداکثر 300 اسب بخار ( 224 کیلووات ) قدرت و 363 نیوتن متر گشتاور را توسط یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌کند و بعد از آن هم نسخه 450h از لکسوس RX دیده می‌شود که علاوه بر یک پیشرانه شش سیلندر 300 اسب بخاری، از یک موتور الکتریکی نیز برای بهبود عملکرد خود سود می‌برد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران