خودروهای داخلی استانداردهای سوخت را پاس نمی‌کنند ‌

‌ایسنا : رئیس دهمین همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز و نفت گفت: خودروهای داخلی به‌دلیل کیفیت ساخت قدیمی توان پاسخگویی به استانداردهای سوخت یورو ۴ و ۵ را ندارند.
مصطفی میرسلیم در نشست خبری این همایش اظهار کرد: مهم‌ترین اصل این همایش مربوط به مصرف سوخت، کیفیت سوخت و آلودگی هوا است و برای رفع این معضلات باید اقدامات فنی در تولید خودرو داشت.

وی با بیان اینکه سرمنشا ٨٠ درصد آلایندگی‌ها، خودرو است، گفت: ایران دارای مزیت‌های خاص خدادادی است و باید از این مزیت‌ها همچون گاز طبیعی استفاده شود؛ زیرا گاز طبیعی کاهش تولید co۲ را به همراه دارد. وی با اشاره به کیفیت بنزین در کشور خاطرنشان کرد: برای کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا نیاز است تا در کنار ارتقای فنی خودروها کیفیت سوخت خروجی از پالایشگاه‌ها نیز افزایش یابد. میرسلیم گفت: رعایت استاندارد آلایندگی و سوخت یورو ۵ مستلزم طراحی و تولید موتورهای باکیفیت و سوخت باکیفیت در کشور است. رئیس این همایش تاکید کرد: در حال حاضر استاندارد محصولات و سوخت کشور بر پایه استاندارد یورو ۴ است و باید در آینده به استاندارد یورو۵ دست یابیم.

او گفت: در حال حاضر امکان پاسخگویی به استانداردهای یورو ۴، ۵ و ۶ وجود ندارد و برای پاسخگویی به این مهم باید کیفیت تولید خودرو و قطعات ارتقا یابد که با دستگاه‌های تولیدی فعلی که از ۴٠ سال پیش در کارخانه‌های کشور وجود دارد، امکان‌پذیر نیست.
نظرات
 
 
 
ميثم 1396/9/14
خودرو هاي داخلي استاندارد چي رو پاس ميكنن كه استاندارد مصرف سوخت رو پاس كنن ؟
واقعا عقلم خوب چيزيه كه اقايون اك بند گذاشتن همينجور خاك ميخوره
كدام كشوري مثل ما مياد پر مصرف ترين خودرو ها رو توليد ميكنه بعد از اون طرف سر تامين سوختشون به مشكل ميخوره واردات ميكنه ارز كشور ميده پاش بعدم زبونش سر مردم درازه ما سوخت به قيمت فوب خليج واردميكنيم ليتري هزار ميديم دستتون
خب چه كاريه ماشين خوب و بروز كم مصرف بسازيد بلدم نيستيد بريد مهندس از بلاد كفر بياريد براتون بسازن نه اين وضع كه نه ماشين بلديد بسازيد نه توليد سوخت كافي داريد و وارد ميكنين
اهواز 1396/9/14
کدوم سوخت یورو4 اینجا توی اهواز قدیما بنزین سوپر بود اما بعدش که یورو4 اومد بنزین سوپر رو حذف کردن و بعد مدتی بیشتر جایگاهها بنزین قرمز رنگ معمولی رو دارن در حال حاضر عرضه میکنن اول بنزین رو استاندارد در اختیار بزارید بعد در مورد استاندارد یورو4 حرف بزنید بزارید واردات ازاد باشه که رقابت ایجاد بشه
Vahid 1396/9/14
چرا عکس دنا رو گذاشتین؟
یعنی دنا خوب نیست؟
میخوام بخرم، اگر خوب نیست و خرابی داره بگید
  • امیر 1396/9/15
    یکی میگفت از درد جدایی،اون یکی پا میشد میگفت زردک میخایی...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران