داتیس خودرو مجوزی برای فروش محصولات ولوو ندارد!

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با صدور اطلاعیه ای ضرورت توقف انتشار آگهی‌های تبلیغاتی پیش فروش خودرو شرکت داتیس خودرو ایرانیان به عنوان نمایندگی خودروهای شرکت هیکو اسپورتیو(ولوو) را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شاتا، اطلاعیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به شرح زیر است:
"بر اساس نامه شماره 95400/60 مورخ 24/4/1396مرکز اصناف و بازرگانان ایران (مرجع رسمی صدور گواهی نمایندگی شرکت‌های خارجی) امکان صدور گواهی نمایندگی برای شرکت‌های تیونینگ از جمله شرکت هیکو اسپورتیو وجود نداشته و اقدام این شرکت در معرفی خود به عنوان نمایندگی خودروهای هیکو اسپورتیو(تیونینگ نشان تجاری ولوو) مصداق بازر تبلیغات خلاف واقع موضوع ماده 7 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان است و موجبات اغواء و اضرار به مصرف کنندگان را فراهم می‌آورد.
شایان ذکر است که خودروهای معرفی شده توسط شرکت داتیس خودرو ایرانیان، از جمله خودروهایی است که فاقد تأییدیه‌های لازم جهت ثبت سفارش و ورود به کشور بوده و این شرکت فاقد هر گونه مجوز پیش فروش برای خودروهای مورد اشاره است.
انتشار و درج آگهی‌های تبلیغاتی شرکت داتیس خودرو ایرانیان، فاقد وجاهت قانونی است ‌و سبب افزایش نارضایتی و شکواییه‌های مردمی مرتبط با عدم ایفای تعهدات این شرکت خواهد شد."
داتیس خودرو از مدت ها پیش تبلیغات گسترده ای را برای پیش فروش خودروهای ولوو آغاز کرده بود و اخیرا هم با حضور در نمایشگاه خودروی تهران در شهر آفتاب با رونمایی از یک محصول ولوو اقدام به تبلیغات پیش فروش خودروهای 2018 این شرکت کرده است.
نظرات
 
 
 
اسپورت 1396/9/14
خیلی جالبه چطور میشه شرکتی که مجوز برای فروش ولوو نداره با دو محصول ولوو بیاد نمایشگاه خودرو تهران؟
یعنی نظارتی وجود نداره؟؟
فراز 1396/9/14
من نمیدونم جریان این خبر چیه
ولی حتی در خود سایت مادر هیکو اسپورتیو هم داتیس خودرو به عنوان دیلرشیپ در ایران معرفی شده است.
  • مشتری مال باخته 1396/9/20
    عمر شرکت های کاغذی واردات خودرو به سر رسیده است- امیدورارم سازمان صنعت و معدن و تعزیرات به وظایف خود همچنان ادامه دهند تا مردم نفس راحتی از دست ....برداران بکشند

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران