نامه وارد کنندگان خودرو به رئیس جمهور

ایلنا: به رغم آنکه واردکنندگان خودرو صرفاً دارای سهم پنج درصدی در بازار خودرو کشور می‌باشند اما متاسفانه تغییرات فراوان در دستورالعمل‌های دولتی زمینه تضییع حقوق مصرف‌کنندگان و ایجاد نا امنی در بازار سرمایه گذاران این بخش از تجارت و خدمات را ایجاد کرده است.

به گزارش ایلنا، پس از ماه ها بسته بدون سایت ثبت سفارش و عدم صدور مجوز برای واردات خودرو و وعده های گوناگون برای باز شدن سایت سرانجام بخشی از وارد کنندگان خودور تحت انجمن واردکنندگان به رئیس جمهور نامه ای زدند که به شرح زیر است:

جناب آقای روحانی

رییس جمهور منتخب

با سلام

همانگونه که مستحضرید، نزدیک به یکسال است که علیرغم تحمل زحمات بسیار زیاد در زمینه شفاف‌سازی فرآیند واردات خودرو و حصول اطمینان از رعایت قوانین و مقررات توسط شرکت‌ها و اصالت خودروهای وارداتی، این حوزه شدیداً دستخوش ‌تصمیمات آنی شده است و نتیجه آن عدم قابلیت پیش‌بینی رفتار دولت در برابر بخش خصوصی را موجب شده است.

واردات خودرو سواری به کشور به دلیل ضعف‌ها و چالش‌هایی که صنعت خودرو داخل طی دهه‌های گذشته داشته، به منظور برطرف کردن بخشی از نیاز کیفی مصرف کنندگان ایرانی به خودروهای روز دنیا همواره در برنامه‌های صنعتی و تجاری کشور گنجانده شده است و از جمله دستاوردهای فعالیت واردکنندگان خودرو افزایش رفاه ملی و توجه به سلائق مختلف مشتریان، انتقال دانش و تکنولوژی روز دنیا به همراه الگو سازی برای تولید کنندگان داخلی و ایجاد اشتغال در بخش خد‌مات بوده است.

به رغم آنکه واردکنندگان خودرو صرفاً دارای سهم پنج درصدی در بازار خودرو کشور می‌باشند اما متاسفانه تغییرات فراوان در دستورالعمل‌های دولتی زمینه تضییع حقوق مصرف‌کنندگان و ایجاد نا امنی در بازار سرمایه گذاران این بخش از تجارت و خدمات را ایجاد کرده است. از آنجاییکه واردات خودرو به کشور موجب افزایش انتظارات مشتریان از خودروسازان داخلی خواهد شد و همسو با آن موجب ارتقای کیفی و فنی خودروهای تولید داخل را به عنوان الگو فراهم آورده است اماقریببه دوازده ماه گذشته و به دنبال بسته شدن مرحله ای سایت ثبت سفارش، شاهد بی‌توجهی به مصرف‌کنندگان این بخش هستیم.

از اواخر دوره دولت یازدهم وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایطی بدون توجه به قوانین و مقررات کشور ممنوعیت واردات خودرو را رقم زده است که این نحوه برخورد مغایر با ماده ۲۲ قانون لایحه احکام دائمی و مواد ۲ و ۳ قانون بهبود مستمر محیط کسب و‌کار است که بارها توسط جنابعالی در خصوص نقش پذیری تشکل‌های تخصصی بخش خصوصی مورد تاکید قرار گرفته است.

سیاست‌های غیرکارشناسی و بی‌توجهی به اهداف کلان صنعت خودرو موجب شده است که از زمان بسته شدن سایت ثبت سفارش، شاهد افزایش شدید قیمت خودروهای وارداتی و بروز تورم در کشور بر اساس منطق ظروف مرتبطه باشیم. لذا صمیمانه استدعا دارد دستور لازم در خصوص لحاظ بندهای ذیل را صادر فرمایید:

- اخذ نظر انجمن واردکنندگان خودرو ایران به عنوان تشکل مردم نهاد بخش خصوصی در تدوین دستورالعمل واردات خودرو.

- فعالسازی ثبت سفارش واردات خودرو که متاسفانه بر خلاف قانون جاری کشور متوقف گردیده است و سبب تعطیلی و تعلیق فعالیت بنگاههای شفاف اقتصادی و بیکاری پرسنل ایشان گردیده است.

- جلوگیری از افزایش نرخهای نجومی تعرفه واردات خودرو که بیش از پیش سبب دور شدن از رسالت پیوستن کشورمان به سازمان تجارت جهانی و چشم انداز ترسیمی برای توسعه فعالیت تجارت بین الملل کشورمان در هر دو بخش صادرات و واردات خواهد گردید.

- خروج کامل دولت از بخش تصدی گری شرکت‌های خودروسازی که موجب بروز رقابت نابرابر و ‌انحصار در بازار خودرو ‌گردیده است.

- تسریع در تدوین سند استراتژی صنعت خودرو که یکی از عوامل زمینه ساز جذب سرمایه گزاران خارجی بر اساس سیاست‌های تشویقی و ترغیبی در این بخش خواهد بود.

امید است با دستور تسریع جنابعالی در خصوص اجرای بندهای فوق سبب دلگرمی بخش خصوصی از حمایت جنابعالی و ایجاد دلگرمی در بین طرفداران منش و نگرش تدبیر و امید و انتخاب جنابعالی به عنوان رییس جمهور منتخب باشید.

انجمن واردکنندگان خودرو ایران
نظرات
 
 
 

محمدرضا T

1396/9/25
امیدواریم آقای رییس جمهور از خط مشی فعلی خارج شده و با عمل به وعده های انتخاباتی به این وضعیت اسفناک پایان بدن و الا منتظر خشم مردم باشن. مردم محض رضای خدا تو رو به هر چی میپرستید به هر ذلتی تن ندهید هر چی مسئولین زور گفتن زیر بار زور نرید ، تحریم کنید این بازار کثیف رو که پر شده از یه مشت فرصت طلب حروم خور !

فرهاد

1396/9/25
متاسفانه اين نامه تا از پشتيباني گسترده افكار عمومي و پشيمان برخوردار نباشد اثري نخواهد داشت . لابي قدرتمند نوبخت ،شريعتمداري ، واعظي تصميم خود را براي حداكثر فشار بر طبقه متوسط گرفته اند و متاسفانه شخص رييس جمهور نيز از اين طبقه كه باعث به قدرت رسيدن مجدد او شدند غافل شده است. تعرفه بالاي خودرو عوارض چند برابري خروج و ماليات بيشتر فقط بر طبقه متوسط فشار مياورد و آنان را از ارزوهاي خود چندين سال دورتر ميكند وگرنه قشر مرفه خودروي 2 ميلياردي خود را ميخرد و هزينه آن را از ساير اقشار جامعه با ابزار اقتصادي در دستش جبران ميكند. كلا پشيمانم از راي دادن به اين دولت.

ميثم

1396/9/25
خيلي بعيده اينجور نامه ها اثري بزاره يا جوابي براش ارسال بشه متاسفانه حاكميت هميشه از موضع بالا با مردم و كسب و كارشون برخورد كرده تمام مشكلات هم از همين عدم پاسخ گو بودن ها بوجود مياد

سامان ی

1396/9/25
به جای اینکه هر سال گمرک کاهش پیدا کنه و راحت وارد بازار جهانی بشیم هر سال تعرفه با عنوان های مختلف افزایش پیدا میکنه انگاری دولت ها منافعشون با شرکت های خودرو سازی گره خورده من پول خرید 200 میلیون ماشینو ندارم پس برای من فرقی نداره که ماشین 200 تومنی 400 تومن فروخته بشه ولی میدونم گپ حاصل شده بین خودرو های داخلی و خودروهای خارجی با محصولات بی کیفیت و با قیمت های گزاف پر میشه و اگر سال بعد اگه دنا اتومات شد و با قیمت 70 تومن فروخته شد تعجب نکنید چون با این تعرفه زمان جولان دادن راحتتر خودروسازان وطنی فرارسیده

kk

1396/9/25
امروز زنگ زدم الفاموتورز برلي جوليتا گفت فقط ي دونه داريم اونم ١٩٥ تومن!!!! اخه بعني چي؟؟ تا چند روز پيش ك اين ماشين ١٧٦ تومن بود ك...١٩ تومن افزايش قيمت رو چه حساب؟؟؟ اين نمايندگي هام تو تورم و افزايش افسار گسيخته قيمتا بي تقصير نيستن

حسین

1396/9/25
به خدا خیلی نامردیه که تعرفه ها رو 3 برابر میکنین. خیلی بی انصافیه. یکی مثل من که با خون دل پول پس انداز میکنم یا باید درآمد پونزده سال زجر کشیدنم رو هزینه کنم یا اینکه نمیتونم تو زندگیم پشت فرمون یه ماشین اروپایی بشینم؟
دین و مذهبتون اینو قبول داره آخه؟ خدارو خوش میاد؟
از اونطرف همه دلالای ماشین دارن با دمشون گردو میشکنن که یه شبه چند میلیارد سود بردن.
این انصافه آقای رییس جمهور؟

محمدرضا

1396/9/26
یعنی وارد کننده ها از وضع پیش اومده ناراحتن؟
این خبرها و نامه ها همه اش سیاه نمایی محض است مگه وارد کننه ها چه کسانی هستند؟ نگید مردم عادی و ثروتمند که کل خواننده ها می خندند. برید بررسی کنید چه کسانی در نوک هرم هر شرکت وارد کننده ای قرار دارند بعد می بینید که نیاز به نامه زدن ندارن بلکه می تونن خیلی راحت تلفن بزنن و نگید وارد کننده ها از وضعیت پیش اومده ناراحتن که کل دنیا بهتون می خنده. وقتی هنوز تعرفه ها افزایش پیدا نکرده این شرکتهای مردم دار که طبق این نامه برای رضایت مردم واردات انجام میدهند!!!! چرا بین بیست تا بعضا صد میلیون تومان قیمتهای خودروهایی رو که کاملا با شرایط قبلی وارد شدن افزایش دادن؟ می دونید این شرکتها چه سود وحشتناکی کردن حالا چه جوری ناراحتن خدا می دونه؟ این شرکتها چطوری جرات می کنند با این نامه ها به مردم بی احترامی کنن؟ مردم رو چی فرض کردن؟ یعنی هیچ نهاد ناطری نیست که به عملکرد این شرکتها و قیمتهایی که می دن و ماشینهایی که پیش فروش کردن و سر از بازار آزاد در میارن و یا به مشتری می گن ماشین نداریم یا قیمت چند برابر می دن نظارت کنه؟ می دونید برای نمونه چقدر شکایت از شرکت ایرتویا و قراردادهایش که بسیار بد و نامنصفانه است ثبت شده می دونستید خریداران خودروی دویست تا چهارصد میلیونی بدبخت از این شرکت در قراردادهایشان حتی امکان انتخاب رنگ و آپشن و تیپ خودرو و قیمت نهایی و...... خلاصه هیچی رو ندارند و هر کاری شرکت باهاشون بکنه باید بگن چشم. والا صد رحمت به قراردادهای ایران خودرو اینا خیلی نامروتن

دیاکو

1396/9/27
"دور شدن از رسالت پیوستن کشورمان به سازمان تجارت جهانی"؟!!
جداً اینا میخوان دولت رو با اسم سازمان تجارت جهانی بترسونن؟ فکر کردن دولت نگران پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانیه؟ جداً این فکرو کردن؟