نظر جالب جرمی کلارکسون در مورد ایلان ماسک!

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
جرمی کلارکسون اخیرا اعتراف کرده است که در طول تست‌های اخیر خود در برنامه گرند تور، تحت تاثیر خودروی شاسی بلند "تسلا مدل X" قرار گرفته است، با این حال پس از توجه به صحبت‌های اخیر جرمی کلارکسون، به نظر نمی‌رسد که این کارشناس برجسته صنعت خودروسازی جزو طرفداران بزرگ خالق تسلا مدل X، یعنی آقای ایلان ماسک باشد.
نمی‌دانیم به خاطر دارید یا نه، اما در سال 2008 میلادی و زمانی که جرمی کلارکسون در برنامه "تخت گاز" فعالیت می‌کرد، یک دستگاه خودروی اسپرت "تسلا رودستر" را مورد بررسی قرار داد که به دلیل مشکلات سیستم‌های محرک الکتریکی در دهه گذشته و نبود پویایی لازم در آن زمان، باعث شد که جرمی کلارکسون سیل انتقادات خود را روانه این خودروی تمام الکتریکی تسلا کند که تمامی آنان بجا بود و حقیقت داشت. در همین خصوص، ایلان ماسک از جرمی کلارکسون و برنامه "تخت گاز" به خاطر بدگویی از تسلا رودستر شکایت کرد که راه به جایی نبرد و این پرونده را از دست داد، اما ایلان ماسک از سال 2008 میلادی تاکنون، منتقد سرسخت جرمی کلارکسون بوده است و اجازه نمی‌دهد که محصولات این شرکت توسط جرمی کلارکسون و یا برنامه‌هایی که وی در آن حضور داشته باشد، مورد تست و بررسی قرار گیرد.
در همین رابطه جرمی کلارکسون عنوان کرد: من می‌توانم همه چیز را در مورد "ایلان ماسک" به شما بگویم، اما من هرگز این کار را نخواهم کرد. ایلان ماسک اندکی "زود رنج" است و دوست ندارد که موقعیت فعلی خود را از دست دهد. من واقعا تسلا جدید را بررسی کرده‌ام و از بسیاری جهات یک خودروی فوق العاده است، اما ایلان ماسک بسیار زود رنج بوده و تنها کسی است که در صنعت خودروسازی چنین مشکلی دارد.
تعداد کمی از کارشناسان و یا حتی مردم این موضوع را انکار می‌کنند که در زمان راه اندازی تسلا رودستر، این خودرو دارای نواقص بسیار زیادی بود و شاید مهم‌ترین دلیل آن، مقایسه بسیار بد این خودرو با محصولات لوتوس بود که برمبنای آن خودروی تمام الکتریکی تسلا ساخته شده است، با این حال، شرکت خودروسازی تسلا پس از گذشت یک دهه به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کرده است و حتی موفق به تولید یک خودروی مقرون به صرفه برای مشتریان خود همچون "تسلا مدل 3" شده است.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

kasra

1396/10/3
مگه رودستر تازه معرفی نشده!
  • ssm

    1396/10/3
    در سال 2009 یه نمونه ی به شدت ساده شده رودستر رو ساختن که مشکلات زیادی داشت و دوسال بعد هم تولیدش متوقف شد اگر یه سرچی کنید تستشو تو تخت گاز توسط جرمی کلارکسون ببینید